Styl życia

Te babcie rządzą na warszawskich ulicach. "Chcemy przekazać młodzieży, jaki powinien być dla nich świat i Polska"

Styl życia

Aktualizacja:

Co czwartek te babcie wychodzą na warszawskie ulice, a konkretnie, stoją przy rondzie Rondo Charles’a de Gualle’a, by głosić ważne idee. Polskie Babcie to spontaniczny ruch grupy kobiet, które w imieniu najmłodszych obywateli walczą o równość, akceptację i lepszą przyszłość.

Polskie Babcie – ruch społeczny

Polskie Babcie połączyła wspólna walka. Choć od dwóch lat funkcjonują jako ruch społeczny, na ulicę zaczęły wychodzić dużo wcześniej. Kobiety, które z kolorowymi flagami i transparentami walczą o prawa i równość zyskały wierne grono fanów. Zarówno na Instagramie, jak i Facebooku Polskie Babcie obserwuje tysiące internautów.

Chcemy przekazać młodzieży to, jaki powinien być dla nich świat i Polska, bo to jest dla nich najbliższe. Muszą walczyć o swoją wolność, muszą wiedzieć, co to jest Konstytucja, bo tam są nasze prawa i obowiązki oraz wiedzieć, jak żyć. Żyć trzeba wolno, radośnie, bez żadnych ograniczeń, które ta władze chce narzucić

– powiedziała pani Anna.

Głos zabrała także pani Iwona, jak przyznała, ruch społeczny powstał po to, aby zaprotestować i pokazać, ze trzeba wychodzić na ulice i demonstrować swoje prawa i idee. W tym momencie kobiety nie walczą już o siebie czy swoje dzieci, ale o wnuki, które za kilkanaście lat wkroczą w dorosłe życie.

Kochamy młodzież i całą naszą działalność adresujemy do młodzieży. My już nie mamy o co dla siebie walczyć, my walczymy nawet nie o nasze dzieci, bo one są dorosłe i mogą decydować same o sobie, natomiast nasze wnuczki i wnuki są małe i buntujemy się przeciwko temu, jaką Polskę im zostawimy

– powiedziała pani Iwona.

Polskie Babcie wspierają Strajk Kobiet.

Panie z ruchu społecznego dodały, że nie interesuje ich polityka, lecz wolność człowieka, słowa i wyznań. Po tym jak TK wydał wyrok ws. aborcji, panie ruszyły na ulice, by protestować przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Jak zdradziły, przez kilka dni zrobiły kilkanaście kilometrów.

Polityka nas tak bardzo nie interesuje. Bardzo chciałybyśmy, żeby nasz ruch nie był postrzegany jako polityczny. My jesteśmy bardzo społeczne i nas rusza wolność słowa, różnorodność, wolność człowieka, wyznań. To jest dla nas najważniejszy cel

– powiedziała pani Iwona.

Polskie Babcie na każdym kroku doceniane są przez młodych ludzi. Młodzież często dziękuje kobietom za wsparcie i walkę równość oraz akceptację.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Maciej Dowbor o początkach związku z Joanną Koroniewską: "Powiedziałem, że z tą wieśniarą to ja nie chcę"

Ken Hensley nie żyje. Założyciel kultowego Uriah Heep miał 75 lat

Filet - psi influencer. "Jest adoptowany i namawia innych do adopcji"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości