Styl życia

Polska baletnica zdobyła prestiżowe stypendium w Nowym Jorku. "Trzeba zapomnieć o swoich przyjemnościach"

Styl życia

Aktualizacja:

Julliard School w Nowym Jorku to marzenie wszystkich młodych tancerzy. Placówka kształci najlepszych artystów na całym świecie. Szkoła swoją sławę zawdzięcza kreatywnym i wymagającym nauczycielom, których wychowankowie występują na najlepszych międzynarodowych scenach. Jedną ze stypendystek jest Polka Julia Ciesielska.

Julia Ciesielska stypendystką Julliard School

Wśród uczniów instytucji wkrótce znajdzie się Julia Ciesielska, absolwentka gdańskiej szkoły baletowej. To wielkie wyróżnienie, ponieważ rocznie do szkoły przyjmowanych jest jedynie 24 tancerzy.

- Jest do dla mnie wielka szansa na spełnienie marzeń - zdradza Julia. - Udało mi się otrzymać stypendium z Julliard na czesne - dodaje.

Julii kibicują najbliżsi, którzy choć nie cieszą są na myśl o rozłące, są niezwykle dumni z uzdolnionej tancerki.

- Julia tańczy od dziecka, odkąd zaczęła chodzić, kiedy puszczało się w domu muzykę, to wszystkie zabawki, lalki szły w kat - mówi Zbigniew Ciesielski, tata Julii. - Ubierała się w sukienki i tańczyła - wspomina.

Edukacja taneczna

Julia Ciesielska przygodę z tańcem rozpoczęła w ogólnokształcącej szkole baletowej, gdzie edukacja trwa dziewięć lat, jednak marząca o tańcu dziewczynka dołączyła do grupy w piątej klasie.

- Musiała nadrobić cztery lata - wyjawia Agata Lechowicz, nauczycielka tańca klasycznego. - Od początku starałam się jej uświadomić, ile to jest wyrzeczeń. Co mnie najbardziej zadziwiało, to fakt, że tak młoda osoba jest już tak mocno skoncentrowana i dąży cierpliwie do swojego celu.

Sama Julia jest zdeterminowana, żeby osiągnąć sukces.

- Uważam, że warto się poświęcać - zdradza tancerka. - Trzeba zapomnieć o swoich przyjemnościach i pracować, żeby zrealizować swój plan. Chwile zwątpienia są zawsze, miałam je, kiedy przyszłam do szkoły, mam przed konkursami, jednak zawsze trzeba myśleć o tym, żeby osiągnąć cel - dodaje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na Player.pl.

Zobacz też:

Promienie słoneczne mogą zabić koronawirusa? "W ten sposób można wyjaśnić sezonowość pandemii"

Justyna Steczkowska o planach muzycznych i śmierci mamy: "To było wzruszające i pełne miłości odejście na drugą stronę"

Drętwienie rąk po szczepieniu na COVID-19. Czy można przyjąć drugą dawkę?

Autor: Adam Barabasz

Reporter: Natalia Górska

Pozostałe wiadomości