szkoła baletowa

  szkoła baletowa

  Przyjęło się, że na balet uczęszczają wyłącznie małe dziewczynki, 60-letnia Mariola Bojarska-Ferenc jednak przełamuje ten stereotyp. Trenerka fitness zapisała się na zajęcia do pedagoga baletu i założycielki szkoły Młody Balet Polski, Anna Davies. Teraz w Dzień Dobry TVN opowiedziały o zaletach tej dyscypliny dla osób w każdym wieku.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy Małgorzatę Rozenek-Majdan oraz jej brata Mishę Kostrzewskiego. Rodzeństwo opowiedziało nam o swojej wielkiej pasji do baletu. Misha w przeciwieństwie do młodszej siostry swoją przyszłość związał z baletem. Przez 10 lat był solistą w Monte Carlo, obecnie jest choreografem w operze w Lionie. Jak Małgorzata i Misha wspominają czasy szkoły baletowej? Dlaczego Małgorzata nie poszła w ślady starszego brata i nie została baletnicą? Czy jest dumna z dokonań Mishy?

  16-letnia Emilia Sambor jest pierwszą Polką, która uczy się w prestiżowej, paryskiej szkole baletu. Jak trafiła do L'École de Danse de L'Opéra National de Paris? Kto zauważył w niej potencjał? Jak radzi sobie w Paryżu bez rodziców? Czy tęskni za domem? Jakie ma plany na przyszłość? Emilkę i jej rodziców - Wiktora i Bogusławę Sambor - gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

  Viktoria Nowak jest zwyciężczynią Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2015. Jak wygląda jej droga do sukcesu? Ile godzin dziennie spędza na sali treningowej? I z jakimi wyrzeczeniami wiążę się balet? Victoria o swojej pasji opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy Monikę Lenarczyk i Marysię Kowalewską, które projektują i szyją stroje do baletu. Koleżanki postanowiły stworzyć alternatywę dla klasycznych, nieco pretensjonalnych tiulowych kostiumów. Co wyróżnia ich ofertę? Czy małym baletnicom spodobały się nie krępujące ruchów, kolorowe kombinezony i body?

  Wielu rzeczy nie wiecie jeszcze o prowadzącej program "Perfekcyjna Pani Domu" oraz jurorce "Bitwy o dom" Małgorzacie Rozenek! Na przykład tego, że Małgorzta Rozenek ukończyła szkołę baletową. Co ta szkoła jej dała? Czy gdyby miała córki, to posłałaby je do szkoły baletowej? W studiu Dzień Dobry TVN Małgorzata Rozenek opowiedziała też o roli jurora w programie "Bitwa o dom".