Styl życia

Odpicuj przyczepę na wakacje. Jak przygotować ją przed sezonem letnim?

Styl życia

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a właściciele przyczep mają powody do zadowolenia. Szczęśliwcy w bezpieczny sposób, nie martwiąc się o nocleg i środki transportu mogą podróżować i korzystać z pięknej pogody. Przed sezonem letnim warto jednak przygotować nasz przenośny domek. Jak to zrobić? Pokazała nam to Katarzyna Jaroszyńska.

Malowanie przyczepy

Sezon wakacyjny tuż za rogiem. Jeśli planujecie w tym roku wybrać się na wakacje z przyczepą, warto ją troszeczkę odświeżyć. Kasia Jaroszyńska wraz z Wieśkiem Skibą pokazali nam, jak krok po kroku odmalować dom na kółkach.

Zaczynamy od dokładnego umycia całej przyczepy płynem do mycia nauczyć, a następnie odtłuszczamy ją benzyną ekstrakcyjną. Po umyciu i wysuszeniu elementy takie jak okna, czy klamki, których nie chcemy malować, zaklejamy folią.

Słabo dostępne miejsca malujemy pędzelkiem. Na całość przyczepy używamy specjalnego pistoletu. Do pojemnika wlewamy odpowiednią farbę, podłączamy do prądu i robimy próbę na małym kawałku

– powiedział Wiesiek Skiba.

W zależności, jaki kolor chcemy uzyskać, nakładamy tyle warstw. Jeżeli chcemy mieć perfekcyjnie białą przyczepę, musimy pomalować ją przynajmniej dwa razy.

"Projekt Przyczepa" w Dzień Dobry TVN

Jakiś czas temu Kasia postanowiła zrealizować "Projekt Przyczepa", a mianowicie wyburzyć stary barakowóz, a w jego miejsce postawić przyczepę, w której, po odpicowaniu, spędzi całe wakacje. Jak powiedziała, tak zrobiła. Po starym pomieszczeniu nie ma już śladu, a jego miejsce zajął dom na kółkach.

Po przewiezieniu przyczepy na działkę ogrodową Kasia zaprosiła nas na małą wycieczkę po wnętrzu domu na kółkach. W środku znajduje się salon z siedziskami, które w mgnieniu oka rozkładają się w 3-osobowe łóżko. Tuż obok znajduje się kuchnia z kuchenką gazową, umywalką i lodówką. Naprzeciwko szafa, a pod szafą piecyk, którym można ogrzać całą przyczepę. Nie zabrakło też łazienki z prysznicem i toaletą. Choć już teraz jest pięknie, Kasia postanowiła zrobić w środku małą rewolucję, a jej efekty pokaże nam już w następnym odcinku.

Zobaczcie, jak wyglądała demolka barakowozu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości