Styl życia

Liana Gamcemlidze. Gruzinka, która dzięki Magdzie Gessler przeprowadziła rewolucję również w swoim życiu

Styl życia

Aktualizacja:

Pomyślałam, że skoro odebrałam sobie przyjemność w postaci jedzenia, to muszę sobie wynagrodzić to czymś innym - przyznała Liana Gamcemlidze, która po skomplikowanej operacji przeszła diametralną metamorfozę. Sekundowała jej w tym Magda Gessler! W naszym studiu panie opowiedziały o swojej bliskiej relacji i wzajemnej inspiracji.

Rewolucja w kuchni i w życiu

Liana Gamcemlidze jest Gruzinką, która w Warszawie prowadzi gruzińskie restauracje. Magdę Gessler poznała w 2013 roku podczas realizacji programu „Kuchenne Rewolucje”. Ich przyjaźń trwa do dziś. Oprócz miłości do jedzenia obie panie łączy także niepowtarzalny styl.

Nigdy bym nie pomyślała, że po 50-ce będę wyglądać tak, jak dziś. Mojemu mężowi też mówię, że nie wiem jakbym zareagowała, gdyby moja żona tak wyglądała

- przyznała z uśmiechem Liana.

Na co David Gamtsemlidze odpowiedział:

W rękach dobrego męża żona kwitnie. Proszę bardzo

Liana i David są emigrantami ekonomicznymi. W Polsce znaleźli swój dom. Są tu szczęśliwi. Liana jest z wykształcenia muzykiem, a jej mąż David aktorem. Po przyjeździe do naszego kraju małżeństwo zajmowało się między innymi sprzedażą kosmetyków, ale prawdziwą miłością stała się gastronomia. Stąd pomysł na założenie gruzińskich restauracji.

Po „Kuchennych rewolucjach” życie pary diametralnie się zmieniło.

Odnalazłam siebie. Magda Gessler jest dla mnie bardzo ważną osobą. Rewolucje rewolucjami, ale rewolucje w swoim życiu osobistym również musiałam zrobić

-podkreśliła Liana.

Gamcemlidze cierpiała na otyłość. Po „Kuchennych rewolucjach” zdecydowała się przejść skomplikowaną operację zmniejszenia żołądka. Dzięki temu zabiegowi, kobieta nie odczuwa już takiego głodu, jak dawniej. Przypadkiem trafiła na zdjęcie Iris Apfel, amerykańskiej ikony mody.

Zobaczyłam staruszkę z dużą ilością biżuterii. Życie nabrało kolorów. Ja nie mogłam oderwać od niej oczu

Liana przeszła ogromną metamorfozę. Obecnie nosi mnóstwo biżuterii, bez której, jak sama mówi, czuje się nago. W jej szafie znajdziemy same kolorowe ubrania i oryginalne nakrycia głowy. Według znajomych, zmiana wizerunku jest odzwierciedleniem jej wnętrza. Mężowi Liany jej przemiana również bardzo się podoba.

Jestem szczęśliwy. Mam to, co chciałem w życiu

- zaznaczył David.

Magda Gessler inspiruje nie tylko w kuchni

Lianę i Magdę Gessler gościliśmy dziś w studiu Dzień Dobry TVN. Kto się kim inspiruje w tym duecie?

To oczywiste, że to ja inspiruję się Magdą

-zaznaczyła Liana.

To ja zaczęłam od kolorowych strojów i walką z szarością. Ale przede wszystkim zaczęłam walkę o nią samą w jej restauracji. Uważam, że Liana ze swoim pochodzeniem, jest byłym dyrygentem Orkiestry Narodowej Tibilisi. Osobą o wysokiej kulturze, do której musiało dotrzeć to, że Polacy lubią zdeterminowane smaki, konkretne, że nie ma się tutaj co cackać i odejmować Gruzji w jej gruzińskiej restauracji, żeby pójść na całość. Gruzja jest kolorowa, konkretna, nie jest szara. Ja znam sztukę gruzińską. I Liana weszła w to kopytami. I chyba przypomniała sobie lata 30. XX wieku. To jest zjawisko, którego częścią może jestem autorką

- stwierdziła Magda. Według niej, kolor jest potęgą i ma w sobie niesamowitą energię, którą zaraża innych.

Z tego samego założenia wychodzi Liana.

Ja mam taką misję. Ja sama sobie poprawiam nastrój i próbuje to zrobi w taki nieszkodliwy dla otoczenia sposób

- podsumowała Liana.

Liana Gamcemlidze i Magda Gessler w Dzień Dobry TVN. Zobacz wideo:

"Kuchenne rewolucje" od 10 lat na antenie TVN

W tym roku „Kuchenne rewolucje” będą obchodzić swoje 10-lecie. Jeżeli uważacie, że Magda Gessler powinna przeprowadzić rewolucje w znanej wam restauracji, należy umieść publiczny post w mediach społecznościowych z nazwą restauracji, wideo i zdjęciem oraz oznaczeniem #restauracjadlamagdy.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości