Styl życia

Wnuk Wiesława Ochmana podbija rynek muzyczny. "Przy dużym wkładzie pracy może zaistnieć na scenie operowej"

Styl życia

Krystian Ochman jest wnukiem słynnego śpiewaka operowego Wiesława Ochmana, więc talent ma w genach. By go szlifować, porzucił życie w USA i rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Katowicach. Niedawno zrobiło się o nim naprawdę głośno, kiedy podbił rynek muzycznym swoim debiutanckim singlem. Reporterka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z nim, żeby zapytać, jak właściwie to wszystko się zaczęło.

Kim jest Krystian Ochman?

Artysta dopiero niedawno zaistniał w polskiej branży muzycznej. Wszystko za sprawą niesamowitego głosu i singla "Światłocienie".

- Pierwszy raz zaśpiewałem w wieku 14 latach . Dziadek zawsze mówił mi, co myśli o moim śpiewie. Słyszał, że jest wielki potencjał i bardzo mu się to podobało. To właśnie dziadek zaproponował mi, żebym przyjechał do Polski i studiował śpiew - powiedział Krystian w rozmowie z Kingą Burzyńską.

Krystian Ochman wyjechał z USA do Polski

Krystian Ochman urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale po latach zdecydował się wrócić do kraju, gdzie urodzili i wychowali się jego rodzice. Wokalista za namową dziadka spróbował swoich sił i przystąpił do egzaminów na Akademię Muzyczną w Katowicach. Obecnie kształci swój głos pod okiem cenionych profesorów.

- Talent ogromny. Krystian jest obdarzony głosem tenorowym, lirycznym. Bardzo dobry słuch ma. Przy dużym wkładzie pracy on może zaistnieć na scenie operowej - stwierdził nam prof. dr hab. Jan Ballarin, wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Mama Krystiana początkowo nie była zbyt ochoczo nastawiona do wyjazdu syna do Polski. Po czasie zmieniła jednak zdanie. Wokalista przez pandemię, prawie dwa lata nie widział już swoich bliskich.

- Gdybym powiedziała "nie", to by był wściekły na mnie. Powiedziałam, żeby spróbował - powiedziała Dorota Ochman, mama Krystiana.

- Uważam, że to był wspaniały pomysł, żeby wyjechał do Polski i studiował - dodał Maciej Ochman, tata Krystiana.

Wnuk wybitnego Wiesława Ochmana

Młody artysta zaufał dziadkowi, który ma doświadczenie w branży muzycznej. Wiesław Ochman zdradził, że chętnie spróbowałby swoich sił w duecie z wnukiem.

- Wszystko przed nami. Jeśli chodzi o sztukę, lepiej jest mieć coś przed sobą niż za sobą - usłyszeliśmy od artysty.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Kinga Burzyńska

Pozostałe wiadomości