Kominiarze od czterech pokoleń. "Przeznaczenie, nie mogło być inaczej"

Czwarte pokolenie kominiarzy
Czwarte pokolenie kominiarzy
Źródło: Dzień Dobry TVN
Rodzina Orellów od czterech pokoleń wspina się na dachy i czyści kominy w Szczecinie. Ale nie tylko. Na czym jeszcze polega ta praca? Czy kominiarz może mieć lęk wysokości?

Czwarte pokolenie kominiarzy

Pierwszym kominiarzem w rodzinie był pradziadek Józef. W jego ślady poszli: dziadek Maciej, Ryszard i tata, również Józef.

- Mąż był kominarzem i pochodził z kominiarskiej rodziny. Teść, mąż i syn był, teraz wnuk, czwarty. Ja sama namawiałam Macieja, żeby poszedł do ojca. Podobało mu się i jest do tej pory - opowiada Jadwiga Orell, babcia Macieja.

Kominiarz - rodzinna tradycja

Zanim Maciej został kominarzem, chciał być kucharzem, pracował też w handlu.

- Naprawdę uważam, że on kominiarstwo ma we krwi, że to gdzieś zostało zaszczepione. Przeznaczenie, nie mogło być inaczej - twierdzi Marta Orell, żona Macieja.

Warto zaznaczyć, że praca kominiarza to nie tylko czyszczenie kominów.

- Zajmujemy się też kontrolą, która jest obowiązkowa zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Kontrolujemy domy, budynki, szkoły - wylicza Maciej Orell.

- Na widok kominiarza zawsze trzeba złapać się za guzik. Na szczęście - mówi jedna z przechodzących obok kobiet, która poprosiła ich o wspólne zdjęcie.

Czy kominiarz może mieć lęk wysokości? Odpowiedź na to pytanie poznasz, oglądając cały materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości