Styl życia

Darmowe i najlepsze gry na Androida, od których nie sposób się oderwać

Styl życia

młoda kobieta, która trzyma telefon komorkowy

Fajnych gier na Androida nie brakuje. Z roku na rok jest też coraz więcej darmowych wersji, a obecnie entuzjaści tego typu rozrywki mogą wybierać spośród setek, o ile nie tysięcy, wciągających gier na Androida.

Trudno jest jednoznacznie wskazać najlepsze gry na Androida – wiele zależy od indywidualnego gustu. Niemniej jednak można znaleźć naprawdę ciekawe gry na Androida w każdej możliwej kategorii. Dostępne są świetne "strzelanki", gry logiczne i strategiczne. Prężnie rozwija się sektor gier na Androida typu casual (np. "Angry Birds", "Fruit Ninja"), przeznaczonych do rozrywki "dla zabicia czasu".

Gry na Androida, czyli świetny sposób na rozrywkę

System operacyjny Android, przeznaczony do urządzeń mobilnych, smartfonów, tabletów, a nawet netbooków , jest bardzo cenionym i niezwykle popularnym systemem zapewniającym wiele korzyści. Oprócz tego, że Android cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa (wielu ekspertów uważa, że nie jest nawet wymagana instalacja dodatkowego oprogramowania antywirusowego), zapewnia on też świetny dostęp do rozrywki. Gra na telefonie z jednej strony może np. uatrakcyjnić czas spędzony w poczekalni przychodni lekarskiej, z drugiej strony entuzjastom gamingu może zastąpić grę na komputerze lub konsoli. Gry na Androida są tak zróżnicowane, że trudno zdecydować, która z nich zasługuje na miano "najlepszej gry na Androida".

Przede wszystkim wiele zależy od gustu – niektóre osoby preferują np. strategiczne gry na Androida, inne natomiast lepiej odnajdą się w "strzelankach" (grach FPS – ang. First-Person Shooter ) lub grach logicznych na Androida, których też jest mnóstwo. W ciągu ostatnich lat wydano dziesiątki, o ile nie setki tysięcy, gier przeznaczonych na ten system operacyjny urządzeń mobilnych.

Dla wielu osób najważniejszą kwestią jest cena. Chociaż istnieje dużo płatnych produkcji, to jednak większość gier na Androida można pobrać za darmo. Wiele gier offline , czyli gier bez Internetu, które proponują rozgrywkę indywidualną, nie zaś z innymi graczami, nie wymaga rejestracji. Należy jednak dodać, że korzystając zarówno z płatnych, jak i darmowych gier na Androida, warto utworzyć i korzystać z konta Google Play, dzięki któremu w wybranych grach można między innymi śledzić swoje osiągnięcia. Coraz popularniejsze są darmowe aplikacje do pobierania gier na Androida, również tych, za które normalnie należałoby zapłacić. Platformy te wcale nie są nielegalne, czego doskonałym przykładem jest aplikacja Amazon Underground (niestety, obecnie przeznaczona tylko dla rynku amerykańskiego).

Darmowe gry na Androida, w które koniecznie trzeba zagrać

Zarówno starsze, jak i nowsze gry na Androida mogą zapewniać świetną rozrywkę przez długie lata. Do grona naprawdę fajnych gier na Androida należy zaliczyć gry zręcznościowe, takie jak "Angry Birds" (różne wersje) i "Fruit Ninja". Są to gry typu casual, przeznaczone do zapewnienia szybkiej rozrywki w każdym miejscu – w poczekalni, w autobusie czy w sklepie. To też świetne przykłady gier dla dzieci, jednak bawić będą dosłownie każdego. Wartą polecenia jest także polska produkcja studia Ten Square Games – "Fishing Clash", dzięki której nawet na małym ekranie można się poczuć niczym nad rzeką lub jeziorem. Gra zdobyła wiele nagród i jest uznawana za jeden z najlepszych symulatorów wędkarstwa przeznaczonych na urządzenia mobilne. Rozgrywkę naturalnie można prowadzić po polsku.

Do jednych z najciekawszych gier na Androida należą gry wyścigowe, które wykorzystują sterowanie obrotowe smartfonów. Trzymając telefon oburącz, poziomo, kierując samochodem poprzez poruszanie telefonem na boki, w górę i w dół, przy wysokich ustawieniach detali graficznych można się faktycznie poczuć niczym za prawdziwą kierownicą. Doskonałym przykładem tak rozbudowanych i wciągających gier na Androida będzie "Moto Racing 3" (uwaga – aplikacja zajmuje ok. 3 GB pamięci!) czy "MotoGP Racing '18". Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również za pomocą gry móc poduczyć się pewnych przydatnych elementów do egzaminu na prawo jazdy, co stara się udowodnić inna darmowa gra – "Car Driving School".

Z kolei za jedne z najlepszych gier strategicznych na Androida mogą uchodzić kultowe już gry "Guns of Glory", "DomiNations", "Clash of Clans" czy "Grepolis". Gwarantują one rozgrywkę w widoku izometrycznym, który ułatwia kontrolowanie jednostek, wznoszenie budynków i sterowanie armiami dążącymi do podboju innych graczy, co ważne – prawdziwych.

Ogromną popularnością cieszą się także gry indie, czyli oryginalne gry łączące kilka gatunków lub wymykające się spod definicji istniejącego gatunku. Przykładem takiej oryginalnej gry może być "Plants vs. Zombies 2", w której trzeba zwalczać hordy zabawnych zombi na terenie przydomowego ogródka. Dużym zainteresowaniem cieszą się też symulacje. Świetnym przykładem może być darmowy, wykorzystujący ewentualnie tzw. mikropłatności, "Fallout Shelter", który wymaga od gracza taktycznego planowania kolejnych poczynań, aby grupa ocalałych w postapokaliptycznym świecie mogła przeżyć.

Zobacz wideo: Jak skutecznie nauczyć dziecko języka angielskiego?

Zobacz także:

Sprawdziliśmy, ile kosztuje szkolna wyprawka. Co jest najdroższe?

Czwarta fala zakażeń koronawirusem. Czego możemy się spodziewać? "Niektóre szacunki są wyolbrzymione"

TikTok banuje niebezpieczne "mleczne wyzwanie". Użytkownicy musieli skorzystać z pomocy ortopedycznej

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości