Styl życia

Jak optycznie poprawić proporcje pomieszczenia? Zobacz patent prowadzącej program "Pomysłowe projekty"

Styl życia

Aktualizacja:

"Pomysłowe projekty" to program, w którym jego prowadząca, Iwona Durka, pomaga zmienić wygląd nieciekawych wnętrz tak, aby zyskały nowe życie. W kolejnym odcinku ekspertka podpowiedziała, jak zaaranżowany dla przedszkolaka pokój przystosować do potrzeb nastolatka i zdradziła sposób na optyczną zmianę proporcji pomieszczenia.

14-letni Kazio, mimo, że od wielu lat jest już nastolatkiem, mieszka w pokoju, który wygląda jak przestrzeń pięciolatka: jest kolorowy, pełen gadżetów z bajek. Nietrafiona aranżacja to niejedyny problem. Pokój Kazika jest długi, wąski i nieproporcjonalny. - Mam na to świetny pomysł. Wnękę od strony okna na szerokości 150 cm pomaluję na ciemniejszy kolor. Poprawi to optycznie proporcje pomieszczenia. Będzie wydawało się bardziej kwadratowe - tłumaczy Iwona.

"Pomysłowe projekty": Jak optycznie uzyskać efekt większej przestrzeni?

W malowaniu ścian ważny jest nie tylko kolor, ale także technika. - Gdy nakładam farbę, staram się, by pierwsza warstwa nie była gruba - mówi ekspertka. - Jeśli pod wałkiem pojawi się grubsza smużka, starajcie się ją rozmazać. Jeśli zaschnie, trudno jest to przykryć - dodaje.

Iwona jest zadowolona z efektu, jaki uzyskała łącząc w pokoju Kazika dwa odcienie szarości. - Dzięki tej ciemnej wnęce pokój stał się bardziej kwadratowy. Trochę krótszy, ale przynajmniej uzyskaliśmy efekt szerokości - mówi.

Pomysłowe projekty - gdzie oglądać?

"Pomysłowe projekty" to program prowadzony przez Iwonę Durkę, która jest architektem wnętrz. Specjalistka pomaga osobom, które nie mają pomysłu na urządzenie jakiegoś pomieszczenia lub prace wykończeniowe przerosły ich możliwości.

Iwona Durka pokazuje bohaterom programu, że w urządzaniu najważniejszy jest pomysł, a nie grubość portfela. Specjalistka pokazuje oryginalne, łatwe i przede wszystkim tanie pomysły na to, by wnętrze stało się znów piękne i funkcjonalne. Dodatkowo podpowiada, jak odnowić meble i przedmioty, które lata świetności mają już za sobą. W pracach remontowych pomaga jej Szymon Pasierowski i jego ekipa.

Zobacz wideo: Jak w jeden dzień nadać nowy wygląd kuchni?

Zobacz także:

Szafa kapsułowa na lato. Jak powinna wyglądać garderoba minimalistki?

Inteligentne urządzenia, które przydadzą się podczas urlopu. Oto lista niezbędnych gadżetów

Tajemnice wrocławskiego Manhattanu. Mieszkanka wieżowców: "Przez mój dom przeszło 35 mln złotych"

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Pozostałe wiadomości