Hobby

Ruszają Wirtualne Targi Książki. Jakich atrakcji możemy się spodziewać?

Hobby

Wirtualne Targi Książki Empiku rozpoczęły się 19 maja. Kto na nich zadebiutuje? Czyj koncert usłyszymy? Kto spotka się z czytelnikami? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Mona Kinal, CMO Empik oraz Wojciech Chmielarz, który wystąpi ze swoją premierową powieścią "Wilkołak".

Pandemia wzmocniła zainteresowanie książkami, co potwierdzają badania stanu czytelnictwa w Polsce. Czytamy więcej, a dzięki formule spotkań i targów online mamy równy i nieograniczony dostęp do kultury. Teraz przez kolejne 14 dni podczas Wirtualnych Targów Książki możemy poznawać swoich ulubionych autorów, a także nowiutkie pozycje, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

Wirtualne Targi Książki – na czym polegają?

- To największe wydarzenie, największy festiwal książki tradycyjnej i książki cyfrowej w Polsce. To już trzecia edycja. W dwóch poprzednich w samych spotkaniach autorskich, których było 90, wzięło udział 2 miliony osób. W tej edycji, która staruje dzisiaj i potrwa do 1 czerwca, proponujemy aż 60 spotkań autorskich, zarówno z polskimi twórcami, jak i zagranicznymi. To rekordowa liczba autorów zagranicznych. To m.in. Brandon Mull czy Marlon James – wyliczała w Dzień Dobry TVN Mona Kinal, CMO Empik.

Natomiast z polskiego podwórka w ramach targów będzie można wziąć udział w premierowych spotkaniach m.in. z:

  • Magdaleną Grzebałkowską,
  • Jakubem Żulczykiem,
  • Magdaleną Witkiewicz,
  • naszą dziennikarką Katarzyną Olubińską-Godlewską,
  • Markiem Krajewskim.

Wojciech Chmielarz na Wirtualnych Targach Książki

Do powyższego grona dołączył również Wojciech Chmielarz, który już dziś (19 maja) o godzinie 18:00 zaprezentuje swoją nową książkę pt. "Wilkołak".

- Będziemy rozmawiali o książce, audioserialu, który zrobił Empik Go na podstawie mojej książki, gdzie występuje m.in. Cezary Pazura, Aleksandra Popławska, Agnieszka Żulewska i Krzysztof Zalewski. I to jest ważne, bo on tutaj, dzisiaj o 18 będzie z nami i wykona premierowo swoją piosenkę "Wilk", która jest inspirowana i książką, i audioserialem. Cieszę się niesamowicie - przyznał pisarz. Choć nie zobaczy się ze swoimi czytelnikami twarzą w twarz, to uważa, że wirtualna forma spotkania ma wiele zalet.

- Mam wrażenie, że ta wirtualność powinna zostać zachowana także po pandemii. To jest wielka szansa dla ludzi z całej Polski i z zagranicy, by móc uczestniczyć w tym wydarzeniu - stwierdził.

Aktualności dotyczące WTK i pełen program spotkań autorskich dostępne są na stronie Empiku oraz na Facebooku.

Zobacz także:

Body Scan pomaga "połączyć się" z ciałem i uspokoić myśli. Kto powinien stosować taką medytację?

Wiadomo, dlaczego coraz więcej uczniów rezygnuje z lekcji religii w szkołach. "Łatwiej to zrobić w mieście, niż na wsi"

Pozytywna Egoistka w programie Doroty Wellman: "W życiu trzeba przenieść pewne rzeczy z głowy do d...y, żeby być szczęśliwym"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Katarzyna Olubińska-Godlewska

Pozostałe wiadomości