Hobby

Projekt fotograficzny z sukienką w roli głównej. "Uwierzyłam, że mogę być dobra"

Hobby

Autor:
Justyna
Piąsta
Projekt z podróżującą sukienką w roli głównej
Projekt z podróżującą sukienką w roli głównej Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Przedsiębiorcze kobiety stworzyły projekt dla fotografów "Makowe Sukienki". Na czym polega? Agnieszka Szlachta, Paulina Kowalska i Kamila Kołodziejczyk opowiedziały w Dzień Dobry TVN o swojej artystycznej akcji, w której główną rolę odrywają piękne suknie.

Projekt artystyczny "Makowe Sukienki"

Projekt "Makowe Sukienki" skierowany jest do fotografów, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, z Polski oraz Europy. W każdej edycji spośród zgłoszeń wybranych zostaje 30 artystów. Każdy z nich otrzymuje przesyłkę z sukniami. Zadaniem jest wykonanie sesji i zaprezentowanie na zdjęciach pięknych kreacji. Co roku suknie są inne, ale tworzone według zasady: jedna dla mamy, dwie dla córek.

Projekt kończy się wystawą fotograficzną, która ukazuje, jak różnorodnie można ująć na zdjęciach ten sam rekwizyt, w tym przypadku suknie, oraz jak odmienne mogą być wizje i pomysły fotografów.

Pomysłodawczyni, Agnieszka Szlachta, opowiedziała o tej wyjątkowej akcji, która w tym roku ma już swoją trzecią edycję.

- Jestem fotografem. Na co dzień obserwuję na różnych grupach fotograficznych różne rzeczy. Pewnego razu wpadła mi w oko strona, gdzie był projekt zagraniczny. Pomyślałam, że u nas w Szczecinie nic się nie dzieje ciekawego, więc warto byłoby coś zorganizować od strony fotograficznej. Zatem stworzyłyśmy projekt po naszemu. Wymyśliłyśmy nazwę, jak to ma wyglądać, zorganizowałam dziewczyny do pomocy, projektantkę do sukienek. Zrobiłyśmy rekrutację, stronę, logo - wspominała Agnieszka Szlachta.

Każdy fotograf, uczestnik projektu, może dowolnie zinterpretować suknię i wykonać zdjęcia w wybranej przez siebie aranżacji. Wszystko zależy od jego kreatywności.

Szansa dla fotogtrafów

Udział w projekcie jest szansą dla fotografów, by mogli zaprezentować swoje prace przed szerszą publicznością. Tak właśnie było w przypadku Pauliny Kowalskiej, która brała udział w pierwszej edycji "Makowych Sukienek", a teraz jest już współorganizatorką akcji.

- Zauważyłam, że klienci bardziej mnie szanują, mam większe poważanie, na ulicach stałam się bardziej rozpoznawalna. Tak naprawdę dodało mi to większej pewności siebie. Uwierzyłam, że mogę być dobra, że mogę być na jednej płaszczyźnie z tymi najlepszymi - powiedziała nasza rozmówczyni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości