Hobby

Ma 11 lat i pracuje nad płytą. Koledzy nie rozumieli jego pasji: "Byłem wyśmiewany. Gdyby nie mama, to bym z tym skończył"

Hobby

Aktualizacja:

Gracjan Filip ma zaledwie 11 lat. Jego wielką pasją jest hip-hop. Chłopak rapuje i sam pisze swoje teksty. Jak na jego miłość do muzyki reagują rówieśnicy? Kto jest dla niego największym wsparciem?

Gracjan Filip - 11-letni raper

Gracjan Filip poznał hip-hop w wieku 6 lat dzięki swoim braciom. Ten rodzaj muzyki na tyle go zafascynował, że sam zaczął tworzyć teksty. - Najpierw pisałem wiersze dla dziewczyn. Tak to się zaczęło - mówił w rozmowie z naszym reporterem. Młody artysta jest w stanie stworzyć dziennie 2-3 piosenki. O czym pisze? - O tym, co mnie bolało. Nie umiałem się komuś bliskiemu wygadać. Wolałem to przelać na papier - mówił.

Chłopak opisywał też swoje trudne relacje z rówieśnikami, którzy nie rozumieli jego pasji. - Kiedy zaczął rapować stał się pośmiewiskiem. Dzieci śmiały się z niego, a to go załamało - mówiła Lidia Filip, mama Gracjana.

Wszystko się zmieniło kiedy Gracjan zdecydował się wrzucić swoje utwory do internetu. Tam trafił na niego Damian "Bajorson" Bajorek. Jak ocenia talent chłopca? - To dorosły facet zamknięty w ciele młodego chłopca. Ma 11 lat i technicznie jest bardzo dobry - mówił muzyk w rozmowie z naszym reporterem.

- Po tym spotkaniu nabrał poweru. Zaczął pisać i rapować jeszcze więcej. Teraz ciągle coś się u niego dzieje. Jeździ, nagrywa. Jestem z niego bardzo dumna - mówiła mama chłopca.

Sukces zawdzięcza mamie

To właśnie dzięki wsparciu mamy Gracjan nie zrezygnował z muzyki i dalej tworzy. - Moja mama bardzo mnie wspiera, za co jej dziękuję. Miałem momenty, że chciałem kończyć z karierą. Byłem wyśmiewany. Gdyby nie ona, to bym z tym skończył - mówił w Dzień Dobry TVN młody raper.

Dzięki jej pomocy poradził sobie z tym, jak traktowali go rówieśnicy. Dlaczego koledzy Filipa wyśmiewali jego pasję? - Moi koledzy są nieco starsi ode mnie, nie przepadają za starszym stylem - mówił.

Teraz młody muzyk pracuje nad swoją pierwszą płytą. Będzie tym samym najmłodszym raperem w Polsce, który wyda album. Kto jest dla niego inspiracją? - Moi idole to ś.p. Tomasz Chada i Pih, jest ich kilku - mówił młody raper.

Jak udaje mu się godzić muzyczną pasję z nauką? - Szkoła zawsze na pierwszym planie, bywa, że na lekcjach piszę teksty, ale rapowym hobby staram się zajmować już po lekcjach - mówił w Dzień Dobry TVN.

Jak młody artysta radzi sobie na scenie? Dowiecie się tego z naszego materiału:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Oto 11-latka, która dodaje szybciej niż kalkulator. Jak to robi? "Wyobrażam sobie liczydło"

Skończyli kursy i w 6 miesięcy sami wybudowali dom. "Bo trudno znaleźć rzetelnych wykonawców"

Pewnego dnia usłyszała: "Mamo nie jestem tym, kim myślisz, że jestem". Jak reagować na coming out dziecka?

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Ludwik Lis

Pozostałe wiadomości