Ma najwyższą emeryturę w Polsce. Kwota robi wrażenie

Źródło:
biznes.interia.pl
Uwaga! TVN. Gigantyczny rachunek za gaz dla małżeństwa emerytów z Piły
Uwaga! TVN. Gigantyczny rachunek za gaz dla małżeństwa emerytów z Piły
wideo 2/6

Najwyższą emeryturę w Polsce otrzymuje informatyk z Poznania. Mężczyzna pracował przez ponad 57 lat. Ile wynoszą jego świadczenia? Co na to wpływa?

Rekordowa emerytura w Polsce

Długoletni staż i dobrze płatny zawód zaowocowały. Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w rozmowie z Interią Biznes przekazał, że informatyk zakończył pracę w wieku 78 lat, a składki na poczet świadczenia odprowadzał przez 57 lat, 9 miesięcy i 2 dni.

Poznanianin otrzymuje miesięcznie 27 635,90 zł brutto świadczenia emerytalnego, co daje około 23 tys. zł "na rękę".

Ile wynosi najwyższa emerytura dla kobiety?

Najwyższa emerytura dla kobiety to 26 800 zł brutto, czyli niecałe 22 tys. zł "na rękę". Mieszkanka Bydgoszczy przepracowała ponad 61 lat, a na emeryturę przeszła po swoich 81. urodzinach. 

Iwona Kowalska-Matis, rzeczniczka dolnośląskiego ZUS przyznała, że na wysokość emerytury wpływa przede wszystkim staż pracy.

 - Osoby, które dostają wysokie emerytury to seniorzy, którzy na emeryturę przeszli późno, dopiero po przepracowaniu wielu dziesiątków lat. Oczywiście wysokość naszych zarobków ma także wpływ na to, co na nasze konto będzie wpływało po zakończeniu aktywności zawodowej, ale liczą się przede wszystkim: staż, regularny wpływ składek na emerytalne konto i to, aby nie spieszyć się z przejściem na emeryturę - tłumaczyła w rozmowie z Interią Biznes.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło: biznes.interia.pl

Źródło zdjęcia głównego: MarekUsz/Getty Images

Pozostałe wiadomości