Członkowie Etnoligi przełamują bariery. Grają w piłkę przeciwko rasizmowi, homofobii i seksizmowi. Integrują migrantów i uchodźców. Wspierają kobiety i osoby dyskryminowane. Promują fair play, przełamują stereotypy i uczą się od siebie nawzajem.
Czym jest Etnoliga?
Krzysztof Jarymowicz wraz z rodziną stworzył ligę piłkarską, do której należą ludzie z wielu stron świata. Takiej różnorodności nie ma na żadnym innym boisku na świecie. Pierwszy turniej drużyny odbył się w 2005 r., brało w nim udział ok. 700 osób. Dziś w Etnolidze spotkamy blisko 300 osób.
- Etnoliga to liga piłki nożnej, ale bardzo wyjątkowa. Przychodzą do nas ludzie z ponad stu, stu kilkunastu krajów z całego świata - powiedział Krzysztof Jarymowicz, założyciel Etnoligi.
- To jest liga dla uchodźców i osób z innych krajów, ale także ludzie z Polski mogą w niej grać - dodał jego syn, Stefan.
Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN
Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN
Kobiety i mężczyźni na jednej murawie
To, co z pewnością czyni Etnoligę wyjątkową to fakt, że jej drużyny są mieszane. Wszyscy są tu mile widziani - nieważne skąd pochodzisz, czy jesteś kobietą czy mężczyzną.
- Mój chłopak jest medykiem w Etnolidze i dzięki niemu tutaj jestem. W Peru nie ma takich turniejów, gdzie mogą grać razem kobiety i mężczyźni - mówiła Xiomara, obywatelka Peru.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Zobacz także:
- "Prince Charming". Poznaliśmy zwycięzcę gejowskiego show. "Związek czy kontrakt?"
- Dopłata u dentysty za "dziecko niewspółpracujące". "Trudno mówić o elegancji w przypadku takich działań"
- Zaszalej z paznokciami na święta. Jakie wzory są modne w tym roku?
Autor: Oskar Netkowski
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN