Materiał promocyjny

Kurierzy, którzy dbają o ekologię. DHL zasila sortownie energią ze słońca

Eko dostawa, to podstawa!
Eko dostawa, to podstawa!
Źródło: Dzień Dobry TVN
Przez sortownię kurierską w ciągu jednej doby jest w stanie przejść nawet 100 tysięcy przesyłek. Czy urządzenia używane do selekcji i podziału paczek mogą być proekologiczne? Tak, czego dowodem są działania podjęte przez firmę transportową DHL. Korzystanie z czystej energii to nie jest jedyny sposób przewoźników na dbanie o środowisko. Z okazji Dnia Kuriera podejrzymy, jak ta praca wygląda od kulis.

DHL oszczędza energię. Fotowoltaika kluczem do sukcesu

Kamery Dzień Dobry TVN odwiedziły jedną z najnowocześniejszych sortowni paczek DHL w Polsce, do budowy której zastosowano szereg proekologicznych rozwiązań. Widok maszyn sortujących nawet 100 tysięcy przesyłek dziennie nie kojarzy się z ideą ochrony środowiska. Pozory jednak mylą, bowiem używane w firmie urządzenia są zasilane energią z naturalnych, odnawialnych źródeł.

- Posiadamy farmy fotowoltaiczne, które dostarczają nam tę energię czystą. Dzięki niej zasilamy nie tylko urządzenia wewnątrz sortowni, ale także stosujemy tę energię do zasilania naszych samochodów elektrycznych - przekonuje Arkadiusz Stasiak, wiceprezes ds. operacyjnych DHL Parcel.

Praca kuriera w zgodzie z ekologią. DHL wykorzystuje samochody elektryczne

DHL zaopatruje kierowców w samochody elektryczne, które stanowią zgodną z ekologią przyszłość motoryzacji. Auta popularnej firmy transportowej ładowane są prądem czerpanym ze słońca. W praktyce ułatwia to pracę kurierów, którzy dzięki zastosowaniu innowacyjnej metody napędzania pojazdu mogą poruszać się po pasach przeznaczonych dla busów czy tzw. strefach zielonych i tym samym szybciej dotrzeć do klientów.

- Zawsze interesowałem się nowinkami technologicznymi, tak że jedyna obawa była związana z zasięgiem. Ale nie ma z tym problemu. Mamy tutaj na terminalu stację do ładowania, więc spokojnie po każdym dniu pracy można podłączyć taki samochód i on się przez noc naładuje - wyjaśnia Karol Jagodziński, kurier DHL Parcel.

- Jeszcze w tym roku naszą flotę zasili kolejne 250 samochodów elektrycznych. To nas zbliża do celu, żeby za kilka lat 60% wszystkich samochodów kurierskich właśnie stanowiły samochody elektryczne - zaznacza w materiale Dzień Dobry TVN Arkadiusz Stasiak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Arkadiusz Gdula

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości