Styl życia

Daj Herbatę na Święta – wesprzyj świąteczną akcję na rzecz bezdomnych

Styl życia

Wolontariusze Fundacji Daj Herbatę już po raz ósmy organizują specjalną akcję świąteczną na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wyprawiają wyjątkową Wigilię dla osób potrzebujących na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Pomoc nie tylko w Święta

Barszcz, bigos i pierogi – te tradycyjne potrawy świąteczne co roku znajdują się na każdym wigilijnym stole, do którego zasiadamy w gronie najbliższych. Są jednak tacy, z którymi los nie obszedł się łaskawie. To właśnie dla nich – dla bezdomnych i zbłąkanych Fundacja Daj Herbatę organizuje bożonarodzeniowe spotkanie.

Fundacja Daj Herbatę pomaga osobom dotkniętym problemem bezdomności oraz osobom potrzebującym przychodzącym na dworzec, na przykład seniorom o bardzo małych rentach lub emeryturach – wyjaśniła Katarzyna Nicewicz, założycielka fundacji.

W każdy poniedziałek, między godziną 20.00, a 21.30, na warszawskim Dworcu Centralnym, wolontariusze Fundacji wydają ciepłe posiłki, napoje, a także ubrania oraz środki higieniczne. Organizacja oferuje również poradnictwo i wsparcie psychologiczne osobom w potrzebie oparte na szacunku, serdeczności i zrozumieniu.

Osoba w kryzysie bezdomności może mieć problem alkoholowy, ale nie musi. My nie wiemy jaka jest ich historia. Nie wiemy co się dzieje, nie wiemy czy nie mają depresji. Po to jesteśmy, żeby rozmawiać i motywować do zmian - powiedziała Nicewicz.

Każdy, kto chciałby wspomóc akcję może udać się na stronę Fundacji Daj Herbatę.

Zobacz też:

Świąteczny karp w kilku odsłonach [WIDEO]

Złośliwe prezenty na święta? Psycholog: "To najgorszy pomysł podczas Wigilii"

Dorota Wellman i Bartek Jędrzejak pomagają bezdomnym zwierzętom. Ty też możesz!

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości