Materiał promocyjny

Zimowe atrakcje turystyczne w Warszawie. "Odpalenie iluminacji, a potem silent disco"

Tomasz Zubilewicz w świątecznym tramwaju
Źródło: Dzień Dobry TVN
Warszawa żyje turystyką cały rok, więc zimą nie zwalnia tempa i nie próżnuje. W grudniu zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający mają zagwarantowaną moc atrakcji. Co ciekawego wydarzy się 9 grudnia na Placu Pięciu Rogów? O szczegółach opowiedział w Dzień Dobry TVN Bartosz Milczarczyk ze Stołecznego Biura Turystyki.

Zima w Warszawie

Co roku na ten moment z niecierpliwością czekają warszawiacy i turyści. 6 grudnia uruchomiono świąteczną iluminację na Starym Mieście, Trakcie Królewskim i ulicy Świętokrzyskiej. Dzień później na Placu Zamkowym nastąpiło uroczyste rozświetlenie warszawskiej choinki. Jakie niespodzianki jeszcze przygotowano?

- Kolejny etap uruchamiania iluminacji będzie na Placu Pięciu Rogów. Plac został przebudowany i teraz jest bardziej przyjazny dla mieszkańców, turystów, którzy chcą spacerować po fajnym miejscu w ścisłym centrum Warszawy. 9 grudnia o godz. 18:00 na Placu Pięciu Rogów będzie odpalenie iluminacji, a potem mamy silent disco w rytmie piosenek świątecznych, tak że nawet przy mrozie będzie można troszeczkę się poruszać. Jeżeli bardzo mocno się rozgrzejemy, to w niedzielę o 10:00 możemy iść nad rzekę morsować. Z jednej strony bawimy się świątecznie, z drugiej strony mamy zajęcia nad Wisłą - powiedział Bartosz Milczarczyk, wicedyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

Warszawa - najatrakcyjniejsze miejsce turystyczne w Europie 2023 roku

O tym, że Warszawa jest miastem godnym odwiedzenia, wiedzą nie tylko Polacy, ale również zagraniczni turyści. W tegorocznej edycji konkursu "European Best Destinations" 21 europejskich miast zabiegało o tytuł najlepszego kierunku turystycznego 2023. Warszawa okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła ponad 142 tys. głosów internautów. Drugie miejsce zajęły Ateny (91 tys. głosów), a podium zamknęło słoweńskie miasto Maribor (68 tys. głosów).

Co ciekawe, stolica Polski pobiła rekord w historii plebiscytu. Dotychczasowym liderem pod względem liczby punktów było portugalskie Porto (w 2017 roku miasto zdobyło 138 tys. głosów). Warszawa w tym roku zdobyła aż o 4 tys. głosów więcej.

- Warszawa otrzymała najważniejszy tytuł turystyczny w Europie - podkreślił Bartosz Milczarczyk. Bardzo nas cieszy, że oprócz wielu warszawiaków, którzy chcieli zagłosować na swoje miasto, to bardzo dużo głosów otrzymaliśmy spoza Europy. To też pokazuje, że Warszawa jest rozpoznawalna na świecie. Coraz więcej osób przyjeżdża do Warszawy. To tylko cieszy, a tego typu nagrody, tak prestiżowe, pomagają nam docierać z informacją o Warszawie - podkreślił rozmówca.

Jakie czynniki mogły mieć wpływ na decyzję internautów?

- Z jednej strony mamy bardzo dobrą sieć hotelową, nie tylko pięciogwiazdkowe czy czterogwiazdkowe hotele, ale też te trzygwiazdkowe, gdzie można się zatrzymać za bardzo rozsądne pieniądze. Z drugiej strony mamy bardzo dużo wydarzeń kulturalnych, sportowych. Gwiazdy światowej muzyki przyjeżdżają do nas na koncerty. To wszystko sprawia, że Warszawa jest fajnym centrum turystycznym. Warto też podkreślić, bo to też mogło przesądzić, że Warszawa ma trudną, ale bardzo ciekawą historię. Historia nowoczesna miesza się z historią wojenną i przedwojenną, dzięki czemu możemy mieć te wszystkie doznania podczas zwiedzania miasta - wskazał wicedyrektor Stołecznego Biura Turystyki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

"Bestia ze Wschodu" w Polsce? Pogrzeb Tomasza Komendy. Daria Zawiałow i Rubens nie są razem? Te newsy mogłeś pominąć

"Bestia ze Wschodu" w Polsce? Pogrzeb Tomasza Komendy. Daria Zawiałow i Rubens nie są razem? Te newsy mogłeś pominąć

Rolniczy protest nie ustaje. "Będziemy go zaostrzać"

Rolniczy protest nie ustaje. "Będziemy go zaostrzać"

Agata i Piotr Rubikowie przekazali radosne wieści. Udało im się po 7 miesiącach

Agata i Piotr Rubikowie przekazali radosne wieści. Udało im się po 7 miesiącach

Poprosiła męża, by kupił jej podpaski ze skrzydełkami. To, co przyniósł ją zszokowało

Poprosiła męża, by kupił jej podpaski ze skrzydełkami. To, co przyniósł ją zszokowało

Luiza z "Hotelu Paradise 8" długo trzymała to w tajemnicy. "Przepraszam"

Luiza z "Hotelu Paradise 8" długo trzymała to w tajemnicy. "Przepraszam"

Książę William nie nosi obrączki. Czy to zwiastun problemów w małżeństwie?

Książę William nie nosi obrączki. Czy to zwiastun problemów w małżeństwie?

Nowe programy Agaty Młynarskiej i Anny Nowak-Ibisz. Co jeszcze zobaczymy wiosną w TVN Style?

Nowe programy Agaty Młynarskiej i Anny Nowak-Ibisz. Co jeszcze zobaczymy wiosną w TVN Style?

Ukradł auto z myjni. Nie wiedział, że w środku są dzieci

Ukradł auto z myjni. Nie wiedział, że w środku są dzieci

Do Ziemi zbliża się "diabelska kometa". Czy jest niebezpieczna?

Do Ziemi zbliża się "diabelska kometa". Czy jest niebezpieczna?

Rude koty są niezdarne, czyli krzywdzący trend z TikToka

Rude koty są niezdarne, czyli krzywdzący trend z TikToka