Styl życia

Co pociąga nas u płci przeciwnej? Mężczyźni i kobiety zwracają uwagę niemal na to samo

Styl życia

Peter Dazeley/Getty Images

Kobiety najbardziej martwią się wzrostem partnera, podczas gdy mężczyźni zwracają uwagę na to, ile waży partnerka. To, co ludzie uważają za atrakcyjne, różni się w zależności od osoby, ale według nowego badania YouGov wielu heteroseksualnych mężczyzn i kobiet pociągają te same konkretne rzeczy.

Jak oceniamy swój wygląd?

W ankiecie "Body Image" poproszono ponad 2200 Brytyjczyków o opisanie zarówno własnych typów ciała, jak i typów, które ich pociągają. Trzech na 10 uczestników stwierdziło, że uważają swoje ciało za "przeciętne", podczas gdy jedna piąta uważa, że ​​ma nadwagę.

Dodatkowo sześć procent określiło swoje ciało jako grube, a 13 proc. użyło słowa "pulchny". Jedna na siedem osób uważa się za osoby szczupłe.

Jakie cechy płci przeciwnej budzą nasze pożądanie?

Jeśli chodzi o to, na co mężczyźni i kobiety zwracają u siebie uwagę, badanie wykazało, że 67 procent kobiet woli partnera, który jest od nich wyższy, podczas gdy sześć procent powiedziało, że chciałoby kogoś tego samego wzrostu.

35 proc. mężczyzn stwierdziło, że ​​woli partnerkę niższą od nich, podczas gdy 16 proc. odpowiedziało, że wolałoby kogoś o tym samym wzroście. 4 proc. stwierdziło, że chciałoby wyższą od siebie partnerkę.

Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni częściej niż kobiety twierdzili, że nie mają preferencji co do wzrostu partnerki.

Jeśli chodzi o wagę, 22 proc. mężczyzn twierdzi, że woli szczuplejsze od siebie partnerki. Co więcej, 15 proc. kobiet powiedziało to samo.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Czy flirt to już zdrada?

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości