pożądanie

  pożądanie

  "Kobiety, które nie odczuwają pragnienia seksu w sposób nieprzewidziany, często mają wrażenie, że coś jest z nimi nie tak. Podejrzewają u siebie niskie libido. Przez partnerów są określane jako chłodne i bez inicjatywy". Co to jest pożądanie responsywne i dlaczego warto być go świadomym? Czy można nad nim pracować? O tym rozmawiamy z trenerką relacji, Julittą Dębską.

  Namiętność jest charakterystyczną cechą dla początkujących związków. To właśnie w tym okresie najczęściej idealizujemy swojego partnera, czujemy pożądanie i mamy ochotę na największą bliskość. Z biegiem czasu zaczynamy dostrzegać pierwsze wady drugiej osoby, a intymność staje się czymś naturalnym. Co zrobić, aby mimo wszystko utrzymać w naszej relacji namiętność? Wyjaśniła to Joanna Keszka.

  Duchownych katolickich obowiązuje celibat. Jednak nie każdy z nich przestrzega ślubów czystości. Z badań przeprowadzonych przez prof. Józefa Baniaka wynika, że ponad 60 proc. księży w Polsce utrzymywało lub utrzymuje stosunki seksualne z kobietami. Czy w związku z tym celibat rzeczywiście jest potrzebny? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psychologiem ks. Arturem Stępniem i dziennikarzem Marcinem Wójcikiem. Tego ostatniego zapytaliśmy również, kim są kobiety, które decydują się na związek z księdzem i kim są sakrofilki.

  Psychoterapeuta dr Arvinder Singh stworzył 10 typów kobiet, o których najczęściej fantazjują mężczyźni. Okulary, szpilki, uczennice. Jednak oprócz typów oczywistych istnieją jeszcze takie, o których mężczyzn nie podejrzewaliśmy. Aż to tej pory. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był psychoterapeuta Robert Rutkowski.

  Jak być kobietą, której pożądają mężczyźni i z czym wiąże się atrakcyjność kobiet w oczach mężczyzn? O tym jak stworzyć związek idealny opowiedzieli nam autorzy książki "Kocha, lubi, pragnie": Paulina Reiter i Zbigniew Lew-Starowicz.

  Jest obiektem pożądania kobiet na całym świecie. I to za sprawą pewnej reklamy. Jak wygrał casting i stał się najbardziej rozpoznawalnym modelem świata? Jak wyglądały zdjęcia do kultowej już reklamy, w której Isaiah Mustafa brał udział? Jak dba o swój wizerunek i utrzymuje formę? Isaiah Mustafa był gościem Dzień Dobry TVN.

  Miłość posiada wielorakie oblicza i składa się z różnych etapów. Pierwszy z nich to najczęściej gwałtowane pożądanie, które z upływem czasu słabnie. Istnieją także pary, w których związku namiętność zupełnie wygasa. Czy koniec pożądania to koniec uczucia i związku? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, dziennikarkę Katarzynę Dowbor, Miss Euro 2012 Natalię Siwiec oraz aktora Jakuba Tolaka.