Styl życia

Cheerleaderki wspierają WOŚP. "Do wylicytowania jest nie tylko trening, ale też pompony"

Styl życia

Aktualizacja:

Cheerleaderki z Cheer Angels na co dzień zagrzewają sportowców do walki o zwycięstwo. W tym roku dziewczyny z zespołu postanowiły pójść o krok dalej i chcą wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W jaki sposób? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z Magdaleną Jaroszewicz, tancerką i instruktorką tańca oraz tancerkami Magdaleną Ptaszek i Marianną Sobczak.

Cheerledering to sport

Cheerledering stanowi połączenie gimnastyki, akrobatyki i tańca. Mimo że poczynania tancerek robią wrażenie i mogą zapierać dech w piersiach, to nie wszyscy doceniają tę dyscyplinę. Nie brakuje głosów, że ich taniec ogranicza się do machania pomponami. Jak jest naprawdę?

- Cheerledering to sport, który wymaga ogromnego wysiłku. Jest w nim bardzo dużo skoków i podnoszeń, a to tego potrzeba bardzo dużo siły - mówiła w studiu Dzień Dobry TVN Magdalena Ptaszek, tancerka.

Cheerleaderki wspierają WOŚP

Dziewczyny z Cheer Angels mają nie tylko ogromny talent, ale również wielkie serce. Związku z 29. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dziewczyny zdecydowały się wspomóc fundację Jurka Owsiaka.

- Wystawiłyśmy na licytację trening z Cheer Angesl. Zdecydowałyśmy się na wersję online ponieważ chcemy, aby każdy mógł wziąć w nim udział, z każdego regionu Polski - mówiła Magdalena Jaroszewicz, tancerka i instruktorka tańca

Ale na tym nie koniec! Dziewczyny z zespołu wystawiły na licytację także pompony, z którymi tańczą.

- Myślimy, że to będzie mała część cheerleaderingu, którą może mieć w domu każda młoda lub starsza przyszła cheerleaderka - dodała Magdalena Ptaszek, tancerka.

Obie licytacje dostępne są na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

29. finał WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy obędzie się już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na sprzęt, który wspomoże polską laryngologię, otolaryngologię oraz ułatwi diagnostykę zmian w obrębie głowy i szyi.

Fundacja planuje zakupić m.in. zestawy endoskopów laryngologicznych, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory oraz polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

Warto dodać, że WOŚP już drugi raz zbiera pieniądze na laryngologię. Poprzednia zbiórka miała miejsce w 2008 roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

29. finał WOŚP coraz bliżej. Jak w wygodny i bezpieczny sposób zasilić konto fundacji?

Jurek Owsiak w końcu na Instagramie. "Miło Cię tu zobaczyć"

Katarzyna Synowiec została Miss Nastolatek 2020. Dorota Gardias udzieliła jej cennej rady

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości