Styl życia

Jak przygotować święta, żeby nie zwariować? "Jeżeli kurz leży, to i my możemy poleżeć"

Styl życia

Tegoroczne święta będą inne niż dotychczas. Zamiast tłumu, przy wigilijnym stole zasiądzie zaledwie garstka osób. To jednak ma swoje plusy. Jak przygotować się do świąt w małym gronie?

Przedświąteczne zamieszanie

Stres, niepotrzebne nerwy, a także walka z czasem i piekarnikiem – to dla wielu osób był synonim przedświątecznych przygotowań. W tym roku, ze względu na panującą pandemię musimy zrezygnować z dużych, rodzinnych spotkań. Jak wykorzystać ten czas?

Teraz, gdy zakładamy, że wigilia będzie w małym gronie, nie trzeba tak mocno się do tego spinać. Nie będzie odwiedzin teściowej, cioci, które zazwyczaj robią test białej rękawiczki. Możemy odpuścić i uznać, że jeżeli kurz leży, to i my możemy poleżeć

- mówi Iwona Tomaszewska, prawnik, mama 2 chłopców.

To także moment, który możemy wykorzystać na zweryfikowanie świątecznych zwyczajów.

- Gdy zapytałam moich czytelników, co myślą o świętach, 75% uwielbia święta, kochamy ten czas. Ale jednak mamy zawsze jakieś ale. Lubimy ten czas świąteczny, ale najbardziej lubimy to, co dzieje się po świętach, po kolacji wigilijnej. Wtedy, kiedy możemy zdjąć tę elegancką sukienkę, elegancki garnitur i założyć wygodne dresy, kapcie, usiąść z rodziną i delektować się tym relaksem – opowiada Kasia Wągrowska, autorka bloga "Ograniczam się".

Przygotowania do świąt

Czy to oznacza, że mamy zrezygnować z przedświątecznych przygotować? Oczywiście, że nie. Ale czasami warto zastanowić się co sprawia nam przyjemność, a co nie. - Porównuje się ten przedświąteczny stres do stresu, który przeżywamy w trakcie remontu. A wszyscy dobrze wiemy, ze remont to nie jest nasz ulubiony okres życia – zauważa Kasia Węgrowska.

Dlatego warto ograniczyć przygotowania do tych rzeczy, które sprawiają nam radość, a obowiązki podzielić. Dzieci mogą pomóc w sprzątaniu, czy gotowaniu, żeby potem wspólnie móc cieszyć się tym magicznym czasem.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości