Styl życia

Rzucili wszystko i zamieszkali w Bieszczadach. Maria i Dorian odnaleźli tam swój raj na Ziemi

Styl życia

Rzucili wszystko i pojechali w Bieszczady. Marysia i Dorian mieli spędzić tam tylko długi weekend, a zostali już na dobre. Zostawili całe dotychczasowe życie w Krakowie i kupili bieszczadzką zagrodę, w której przyjmują gości. Teraz ich codzienność wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś.

Nowy dom w Bieszczadach

Maria i Dorian Turkowie w zeszłym roku po raz pierwszy pojechali w Bieszczady. To miał być kilkudniowy wyjazd, ale tak bardzo zakochali się w tamtejszym krajobrazie, że zamarzyli, by tam zamieszkać. Kupili zagrodę w malowniczym miejscu, otoczonym przyrodą i piękną roślinnością.

- Nasze życie w Krakowie wyglądało bardzo typowo i schematycznie, czyli dzieci, praca dom. Taki był każdy dzień, czekając na weekend - powiedział Dorian Turek.

Małżonkowie w zagrodzie goszczą turystów, którzy chcą wypocząć na łonie natury. - To miejsce nas tym zauroczyło, że było "jakieś". Miało pomysł na gości. Jest to miejsce z wydarzeniami kulturalnymi, z rękodziełem. Tutaj nie da się nudzić - podkreśliła Maria Turek, która na potrzeby prowadzenia biznesu, nauczyła się malować na szkle i wyrabiać garnki z gliny. W Krakowie pracowała jako graficzka komputerowa.

Bieszczady odmieniły ich życie

Kiedy Dorian mieszkał w Krakowie, pracował w korporacji. Formalne, eleganckie stroje, zamienił na robocze ubrania. - Wcześniej zakładałem pantofle, prasowałem koszulę codziennie rano, wsiadałem w samochód spod domu i wysiadałem pod biurem. A teraz wstaje się rano, zakłada kalosze i trzeba iść, a to odśnieżyć, a to porąbać drewno. Tutaj jest 20 łazienek, więc jeśli zdarzy się jakaś awaria, to razy 20: przetykanie rur, udrażnianie, naprawy drzwi, zamków, okien. To wszystko jest codziennością - stwierdził Turek.

- Wszystkie moje buty i torebki są na półce i się kurzą tak naprawdę, bo tutaj w bieszczadzkim błocie nie da się ich założyć - zauważyła Maria.

Małżonkowie zgodnie przyznają, że Bieszczady to idealne miejsce do wychowywania dwójki ich pociech. - Dostrzegliśmy w tym miejscu ogromny potencjał, zwłaszcza dla naszych dzieci. Mają tutaj przestrzeń, czyste powietrze, obcują z naturą każdego dnia, zbierają patyki, kamienie i to jest fantastyczne - dodali.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości