Styl życia

Najsilniejsza kobieta w Polsce zmierzyła się z naszym reporterem. Kto wygrał?

Styl życia

Aktualizacja:

Zwykło się mówić, że siłowanie na rękę to domena mężczyzn. Nic bardziej mylnego. Kobiety również potrafią zaskoczyć swoją siłą i "położyć" niejednego siłacza. Poznajcie Basię Surmę.

Basia Surma - najsilniejsza kobieta w Polsce

Basia Surma to drobna kobieta, co jednak nie przeszkadza jej w treningach siłowych. Ba, to najsilniejsza zawodniczka w Polsce w kategorii do 70 kg. Jej dyscyplina to siłowanie się na lewę rękę. Swoją przygodę z tym sportem rozpoczęła stosunkowo niedawno, bo zaledwie trzy lata temu. W tak krótkim czasie zdobyła jednak mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski.

Co ciekawe, tą niecodzienną pasją Basię Surmę zaraził jej mąż. Zdarza się, że para ćwiczy razem w domu, kiedy dzieci już śpią. - Mąż jest jednak silniejszy, więc często przegrywam - przyznała uczciwie. Warto jednak dodać, że siłaczka ma większe doświadczeniu w próbowaniu się z mężczyznami niż z kobietami. Cóż, to wciąż mało popularna dyscyplina wśród pań.

"Przegrałem z dziewczyną"

Nasz reporter Robert Stockinger postanowił zmierzyć się z Basią Surmą. Pojedynek odbył się na prawe ręce, bo kobieta specjalizuje się w siłowaniu na lewą - chciała dać fory niedoświadczonemu zawodnikowi. Mimo to wygrała. - Przegrałem z dziewczyną, ale móc rywalizować z taką dziewczyną to zaszczyt - podkreślił Stockinger.

Panie coraz częściej interesują się zawodami i zajęciami, które od lat były przypisywane mężczyznom. Nikogo nie dziwi już widok policjantki lub strażaczki, czas więc aby kobiety pokazały, że potrafią być silniejsze od panów.

Zobacz też:

Futsaliści ze wsi Wałdyki łączą sport z obowiązkami w gospodarstwie. "Nie powiedziałbym, że to praca"

Najmodniejsze sneakersy na wiosnę. Stylistka: "Możemy je zestawić nawet z eleganckim garniturem"

Ćwiczymy z polską Jane Fondą. Oto trenerka, do której ustawiały się kolejki kobiet

Autor: Mateusz Łysiak

Reporter: Robert Stockinger

Pozostałe wiadomości