Styl życia

15 lat organizował trasy koncertowe, przez pandemię został gońcem: "Rodzice nauczyli mnie, że żadna praca nie hańbi"

Styl życia

Bartek "Borówa" Borowicz zajmował się organizowaniem koncertów. Gdy przyszła pandemia, musiał odwołać prawie 200 wydarzeń. Został bezrobotny. Nie załamał się jednak, a ochoczo zakasał rękawy i zabrał się do innej pracy - i to jakiej! Poznajcie jego historię.

Producent koncertów w czasie pandemii

Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na branży muzycznej. Doskonale o tym wie Bartek "Borówa" Borowicz, który w trasach koncertowych spędził 15 lat. Podczas pierwszego lockdownu napisał książkę, w której podsumował 4 tys. wydarzeń artystycznych, które zorganizował. Prawdziwą rewolucję w jego życiu przyniosły kolejne obostrzenia. Został bez pracy.

- Zaczęły topnieć oszczędności. Nie załapałem się na tarcze, żadne wsparcia. Od jesieni muszę płacić ZUS, więc trzeba było wymyślić, jak ratować się w tej sytuacji. Wpadłem na pomysł, że spróbuję znaleźć pracę w roli gońca - mówił producent koncertów.

Obowiązki gońca

Bartek Borowicz zamieścił swoje ogłoszenie w Internecie. Nie spodziewał się jednak takiego odzewu. Był przekonany, że post zobaczą znajomi, a udostępniło go ponad 2 tys. osób! I tak rozpoczął pracę jako goniec. Na brak ofert nie może narzekać.

- Wielu osobom praca gońca kojarzy się z dostarczaniem przesyłek. W moim wypadku stanowi to tylko kilka procent, bo zazwyczaj zajmuję się innymi rzeczami: sprzątaniem ludziom ogrodów, piwnic, gdzieś kogoś podwożę albo załatwiam rzeczy tzw. niemożliwe do załatwienia – tłumaczył.

Nie boję się pracy. Mam wrażenie, że mycie toalet jest takim wrażliwym tematem. Dostałem propozycję sprzątania biura i co kilka dni je sprzątam, a jedną z części jest właśnie czyszczenie toalet. Nie widzę w tym nic złego. Rodzice nauczyli mnie, że żadna praca nie hańbi - dodał.

Dlaczego ludzie tak chętnie korzystają z usług Bartka? Kiedy wyrusza w trasę koncertową? Dowiesz się z materiału wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl .

Zobacz także:

Planujesz zakup mieszkania z rynku wtórnego? Zobacz, co należy sprawdzić przed podjęciem ostatecznej decyzji

Polacy oszaleli na punkcie rowerów. Popyt rośnie, mimo że ceny jednośladów wcale nie maleją

Stewardesy - perfekcyjny uśmiech i smutna prawda. "Po locie pilot dwuznacznie sapał mi do słuchawki"

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Alicja Myśliwiec

Pozostałe wiadomości