Styl życia

Czym żyje Londyn? Anna Senkara o świątecznych nastrojach w rodzinie królewskiej

Styl życia

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Brytyjczycy z niecierpliwością wypatrują 25 grudnia i zastanawiają się, jak będą wyglądać tegoroczne święta rodziny królewskiej. Anna Senkara zdradziła nam pewne szczegóły.

Święta u Royalsów

Pięknie przystrojone miasto, świąteczne witryny w sklepach i panująca atmosfera wskazują na to, że święta zbliżają się wielkimi krokami. Jak tegoroczne Boże Narodzenie będzie wyglądać w rodzinie królewskiej? Zdecydowanie inaczej niż dotychczas.

To był niezwykle intensywny rok dla rodziny królewskiej. Inny, niż te wszystkie lata, oczywiście przez pandemię. I inne będą też te święta, ale uspokajam – dekoracje świąteczne u królowej już są

- opowiada Anna Senkara.

Na łamach magazynu People zostały opublikowane zdjęcia z zamku w Windsorze, w którym Boże Narodzenie spędzi królowa. Choinka mierzy aż 6 metrów i zawieszono na niej aż trzy tysiące bombek. Z kim świętować będzie królowa Elżbieta II? - Prawdopodobnie z częścią najbliższej rodziny się spotka – mówi dziennikarka.

O czym podczas świąt rozmawia rodzina królewska?

Ten rok był dla wszystkich wyjątkowo trudny. Nie brakowało smutnych sytuacji, dlatego każda dobra jest na wagę złota. - Wydaje mi się, że poruszą takie miłe tematy, jak na przykład ostatni świąteczny tour Kate i Williama - zdradza Anna Senkara.

Książęca para wybrała się w podróż po Wielkiej Brytanii, żeby podnieść na duchu rodaków. Nie wszystkim to się jednak spodobało. Premier Szkocji wyznała, że takie podróże podczas pandemii są mało rozsądne. Jeżeli o rozsądku mowa, to z uwagi na to, że zarówno królowa, jak i książę Filip są w grupie wysokiego ryzyka, nie poruszą tematu pandemii. - Czekają w kolejce na szczepionkę. COVID-19 dotknął rodzinę królewską. Książe Karol i książę William się rozchorowali – mówi.

W rodzinie królewskiej jest jednak więcej tematów tabu. - Raczej na pewno w tym roku królowa nie zobaczy się z Harrym, Meghan i Archiem. Sussexowie przebywają za oceanem. To będą pierwsze kalifornijskie święta Harry'ego. Zamienił Big Bena na palmy – tłumaczy dziennikarka.

Anna Senkara podkreśla, że rodzina królewska na pewno ominie drażliwy temat związany z ogromnym skandalem. – Mianowice skandal pedofilski z udziałem księcia Andrzeja – tłumaczy.

Drugi syn Elżbiety II w wywiadzie dla BBC zaprzeczał, jakoby utrzymywał jakiekolwiek kontakty z nastolatką, wbrew temu co twierdziła Wirginia Roberts. Książę Andrzej usunął się w cień, jednak media nie dają o nim zapomnieć. Dziennikarze gazety "Daily Mail" opublikowali pierwszą część śledztwa. - Pogrążają księcia i podważają jego alibi - mówi Anna Senkara.

Żeby nie kończyć negatywnym akcentem, Anna Senkara przygotowała pomysły na świąteczne prezenty inspirowane rodziną królewską. Co warto podarować najbliższym? Zobacz materiał z Dzień Dobry TVN.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Anna Senkara

Pozostałe wiadomości