Styl życia

Andrzej Pągowski świętuje 45-lecie pracy twórczej. Czy czuje się artystą spełnionym?

Styl życia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Łukasz Kowalski
45-lecie pracy twórczej Andrzeja Pągowskiego
45-lecie pracy twórczej Andrzeja PągowskiegoDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Andrzej Pągowski to jeden z najwybitniejszych polskich artystów. Twórca świętuje właśnie 45-lecie pracy twórczej. Z tej okazji przygotował specjalny wernisaż. Czy czuje się artystą spełnionym? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Jubileusz Andrzej Pągowski

Andrzej Pągowski świętuje 45-lecie pracy zawodowej. Wybitny grafik otworzył w Warszawie wystawę "Panie i Panny". To pokaz serii grafik, nad którymi artysta pracował w ostatnim czasie. - Cykl "Panie i Panny" powstał w trudnym okresie. W czasie pandemii jest coś takiego, jak świadomość co się stało, że nagle nie dzwoni telefon, nie możemy się spotykać. Ja jestem przyzwyczajony do oddychania codziennie pracą, jak nagle człowiekowi to gdzieś wypada, to się dzieje niedobrze - mówił Andrzej Pągowski.

- Podoba mi się to, że poświęcił swoją wystawę kobietom. Jednak do kobiet dzisiaj świat należy i trzeba się przede wszystkim na nich skupić. Więc absolutnie rozumiem jego fascynację płcią przeciwną. I ciekawe jest to, że rzeczywiście w tych głowach kobiet są ukryte przeróżne myśli, przeróżne światy, przeróżne barwy, kolory -mówił Mateusz Banasiuk, aktor.

Jak powstają grafiki Andrzeja Pągowskiego?

Na jednej z prac pojawił się kot, który należy do przyjaciół artysty. - Pomyślałem sobie, że zrobię taką kocią pannę. Okazało się, że wiele osób widziało tego swojego kota w tej grafice. Także, tak one powstają. Powstają na zasadzie impulsu, powstają na zasadzie pomysłu, powstają na zasadzie przede wszystkim sprawienia komuś przyjemności - mówił artysta.

Allan Starski, scenograf przyznał, że nowe prace Andrzeja Pągowskiego zaskoczyły go. - Są inne od tego, co ostatnio widziałem. Jest człowiekiem niesamowicie twórczym, nieprawdopodobnie pracowitym [...] - mówił.

Czy Andrzej Pągowski czuje się artystą spełnionym? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Łukasz Kowalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości