plakat

  plakat

  Czy czuje się artystą spełnionym?

  sztuka plakatu

  Mijają 24 lata od śmierci księżnej Diany. "Królowa ludzkich serc" ciągle wzbudza emocje wśród wielbicieli na całym świecie. Powstało o niej wiele filmów dokumentalnych, a wkrótce premierę będzie miała niezwykła międzynarodowa produkcja. Twórcy pokazali właśnie plakat filmu "Spencer", w którym Kristen Stewart gra Dianę, a Jack Farthing wciela się w księcia Karola.

  Wiszą przy szkołach, placach zabaw i szpitalach. Po ulicach jeżdżą obklejone nimi furgonetki. Drastyczne obrazy, które mijamy na ulicach negatywnie wpływają na psychikę naszych dzieci. Historia Franka pokazuje, jak poważne skutki ma brak empatii niektórych "aktywistów".

  Jego życie nie kręci się wokół sztalug, choć codziennie uważnie dobiera kolory. Jakub Bereźnicki jako dziecko przekonał się, że sztuka nie ma granic, a człowiek powinien zawsze iść własną drogą. Twórca niezwykłych plakatów sportowych o swojej pasji opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Styl boho staje się coraz bardziej modny, zwłaszcza jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Do tego jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się w niemal każdej przestrzeni. Można w nim wykonać również ramkę do plakatów, która będzie doskonałą alternatywą dla antyram. Magda Borowiak-Wróblewska doradziła, jak można ją wykonać w domu.

  "Bądź sobą, spełniaj marzenia, sięgaj gwiazd" – krzyczą do nas napisy z plakatów. Czy mają moc sprawczą? Możecie być zaskoczeni odpowiedzią. O tym opowiedział nam Miłosz Brzeziński, konsultant rozwoju osobistego.

  Legendarny rysownik, autor plakatów i designer Milton Glaser zmarł w Nowym Jorku.To właśnie on był autorem najsłynniejszego na świecie logotypu miasta: "I Love NY". Glaser zmarł w dniu swych 91. urodzin. Przyczyną śmierci był wylew.

  Na polskich ulicach pojawiły się plakaty promujące kampanię przeciwko homofobii, na których widać dłonie splecione w uścisku i hasło: "Przekażmy sobie znak pokoju". Plakat wywołał spore kontrowersje w niektórych środowiskach katolickich, a biskupi stwierdzili, że zafałszowuje naukę kościoła. O komentarz do tej sytuacji poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN psycholożkę Natalię de Barbaro, która jest zaangażowana kampanię przeciwko homofobii. Wspólnie zastanawialiśmy się, czy w kościele katolickim jest miejsce dla osób homoseksualnych.

  W latach 90. Kelly Family odnosiło sukcesy na całym świecie. Grupa stała się ikoną pop kultury. Paddy Daddy tworzył skład legendarnego, rodzinnego zespołu. Jak wokalista wspomina czasy największej popularności zespołu? Czy tęskni za tamtym okresem? Dlaczego spędził 6 kilka lat w klasztorze? I co robi na Światowych Dniach Młodzieży? Z Michaelem Patrickiem Kelly rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Katarzyna Olubińska.

  Tomasz Opasiński to polski grafik pracujący i mieszkający na stałe w Los Angeles. Był konsultantem przy ponad 480 kampaniach dla hollywoodzkich agencji reklamowych i filmowych. O swojej drodze do Hollywood i procesie tworzenia plakatów opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej. Zdradził jej też kilka trików, dzięki którym plakat jest bardziej interesujący.

  Pierwszym jego honorarium były ... darmowe obiady w szkole. Rok temu ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, a jego prace publikują m.in. "Time" i "New York Times". Poznajcie genialnego polskiego rysownika: Jana Bajtlika! Jak udało mu się osiągnąć międzynarodowy sukces?

  "Nie lubię słowa artysta (...) ilustracja to jest taka, trochę, praca, takie rzemiosło." Ilustracje Bartosza Kosowskiego zostały docenione przez amerykańskie stowarzyszenie ilustratorów, a on sam został zaliczony w poczet 200 najlepszych ilustratorów na świecie. Czym inspirował się podczas prac nad swoimi dziełami i czy odnosi sukcesy również w Polsce?

  Jest uznanym, światowym artystą i każdy chciałby mieć plakat jego projektu. Rafał Olbiński nie mieszka już w Nowym Jorku i nie ma już pracowni na Manhattanie - wrócił do Polski i mieszka na warszawskiej Starówce. Jak wspomina pobyt w USA? W jego warszawskim mieszkaniu odwiedziła artystę Dorota Wellman.