Razem z Ukrainą

Kolejne polskie gwiazdy wspierają walczących sąsiadów i zbierają gigantyczne sumy

Razem z Ukrainą

Autor:
Patrycja
Sibilska
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/17

Każdy następny dzień wojny, to kolejne ofiary, niekończące się cierpienie, strach i zniszczenia. To także niekończąca się chęć pomocy do której dołączają wciąż nowe gwiazdy, również te polskie. Nie sposób wymienić je wszystkie. O kilku z nich i ich niezwykłych gestach opowiedziała w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

Polscy aktorzy i sportowcy pomagają Ukraińcom

Jedną z gwiazd, która zareagowała na inwazję Rosji na Ukrainę był Kuba Błaszczykowski. - Piłkarz przekazał ćwierć miliona złotych poprzez swoją fundację "Ludzki gest na pomoc osobom w Ukrainie. Ania Dereszowska udostępnia swój dom na Mazurach rodzinie, Maja Bohosiewicz - swoje mieszkanie - wyliczyła Sandra Hajduk-Popińska.

Jak się okazuje wśród tych gwiazd znalazł się także prowadzący program Damian Michałowski, który przyjął pod swój dach rodzinę z Ukrainy. - Nie każdy ma takie możliwości. Ja akurat mam taką możliwość, więc mam i Lenę, i panią Galę, i ich psiaka amstaffa Achillesa - skromnie odpowiedział Damian.

Artyści sceny muzycznej pomagają Ukrainie

Muzyczny świat także wspiera poszkodowanych w wojnie ludzi. Mobilizuje się przy wielu akcjach, ze sceny płyną wzruszające słowa i gesty. - Sokół, Dawid Podsiadło, Margaret zebrali razem prawie milion złotych - kontynuowała odczytywanie nazwisk dziennikarka Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości