Poszukiwane newsy

Zginął z rąk rosyjskiego snajpera. Nie zdążył przytulić swoich dzieci, o które starał się 8 lat

Poszukiwane newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Fakty o Świecie TVN24 BiS
Noworodek

Bogdan i Wiktoria Nazarenko starali się o dziecko 8 lat. Na świecie mieli wspólnie powitać bliźniaki. Przed porodem ukraiński strażnik graniczny z Czernihowa zginął. - On nie zrobił nic złego. Nie widział swoich dzieci. Nie wziął ich w ramiona - mówi wdowa, świeżo upieczona mama.

Ukraiński strażnik graniczny z Czernihowa zabity przez Rosjan

Jak podaje tvn24.pl, sierżant Bogdan Nazarenko zginął z rąk rosyjskiego snajpera w wieku 35 lat. Został zabity, zanim jego długo oczekiwane dzieci przyszły na świat. - To takie niesprawiedliwe. Nie tak powinno być. On nie zrobił nic złego. Nie widział swoich dzieci. Nie wziął ich w ramiona - podkreśla wdowa.

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Rodzina ciężarnej kobiety przez prawie trzy tygodnie - z obawy o jej zdrowie - ukrywała przed nią informację o śmierci męża. Gdy Wiktoria się dowiedziała, zaczęła przedwcześnie rodzić. Została mamą bliźniąt.

- Moje dzieci przypominają mi, że muszę żyć. To tak jakby mi mówiły "mamusiu, będziemy żyć, jeśli poświęcisz nam uwagę". Moje dzieci są moją siłą. One są moją siłą, a ja jestem ich oparciem - wyznaje. - Moim oparciem był Bogdan. Był dla mnie jak kamizelka kuloodporna. Był dla mnie wszystkim - dodaje.

Wojna w Ukrainie. Zginął nim poznał swoje dzieci

Jak czytamy na tvn24.pl, małżeństwo 8 lat starało się o dziecko. Gdy okazało się, że oczekuje bliźniąt, było przepełnione radością. - Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, byliśmy bardzo szczęśliwi. Czuliśmy, że możemy latać. Kiedy dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli bliźnięta, nasze szczęście się podwoiło. Bogdan rozmawiał z dziećmi każdego dnia. Mówiłam mu, że one go nie słyszą, ale on i tak codziennie mówił do mojego brzucha. (...) On czekał na te dzieci - zaznacza Wiktoria Nazarenko.

Więcej informacji na stronie fakty.tvn24.pl.

Zobacz wideo: Uciekły przed wojną, wciąż walczą o życie

Uciekły przed wojną, wciąż walczą o życie
Uciekły przed wojną, wciąż walczą o życie Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Sally Anscombe/Getty Images

Pozostałe wiadomości