Poszukiwane newsy

Coraz więcej mieszkańców Mariupola umiera z głodu. "Błagamy o pomoc!"

Poszukiwane newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
tvn24.pl
Mariupol

Mariupol położony w obwodzie donieckim był wielokrotnie bombardowany i ostrzeliwany przez Rosjan. Mieszkańcom kończą się zapasy. Pojawia się coraz więcej doniesień o śmierciach z głodu. - Doszliśmy do krawędzi - przekazały władze miasta.

Mieszkańcy Mariupola umierają z głodu

Mariupol to jedno z miast Ukrainy, które najbardziej ucierpiało przez inwazję rosyjską. Od tygodni jest bombardowane. Blokowane są korytarze humanitarne. Zaczyna brakować podstawowych produktów. Jak podaje tvn24.pl, rada miasta błaga o pomoc, bo ludzie umierają tam z głodu.

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Nie jedliśmy już od dwóch dni. Słabo. Nie ma siły, żeby wyjść pieszo z miasta. Dobrze, że wody trochę mamy - to straszne słowa, które coraz częściej słyszą osoby z Mariupola od bliskich, którzy tam zostali. Kiedy na minutę pojawia się łączność

- Jest coraz więcej śmierci z głodu. Coraz więcej ludzi zostaje bez żadnych zapasów jedzenia. A wszelkie próby rozpoczęcia masowej humanitarnej operacji mającej na celu uratowanie mieszkańców Mariupola są blokowane przez stronę rosyjską. Bo okupantów nie interesują ludzie i ich los. Jedynie propagandowy obrazek z przymusowym wywożeniem mieszkańców na terytorium Rosji - dodano.

Władze Mariupola błagają o pomoc

TVN24 poinformowało, że w dalszej części komunikatu władze podziękowały wolontariuszom i zwykłym ludziom, którzy pomagają wywozić mieszkańców Mariupola. Wystosowały też apel o ostrzejsze sankcje wobec Rosjan i ratunek.

Zobacz wideo: Uciekły przed wojną, wciąż walczą o życie

Uciekły przed wojną, wciąż walczą o życie
Uciekły przed wojną, wciąż walczą o życie Źródło: Dzień Dobry TVN

- Teraz doszliśmy do krawędzi. Potrzebne są już dziesięciokrotnie surowsze sankcje, zamknięte niebo, samoloty, czołgi od sojuszników Ukrainy, dyplomatyczne silne starania. Aby uratować setki tysięcy ludzi w Mariupolu. Uratować z piekła i niekończącego się kręgu znęcania się. Uratować wszystkie inne miasta naszego kraju przed strasznym losem Mariupola. Błagamy o pomoc! - przekazano.

Więcej informacji na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Anadolu Agency/Getty Images

Pozostałe wiadomości