Poszukiwane newsy

Rosjanie przeprowadzili nalot na instytut z materiałami promieniotwórczymi. Wybuchł pożar

Poszukiwane newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
tvn24.pl
Pożar

Trwa inwazja rosyjska na Ukrainę. Przeprowadzono nalot na Instytut Fizyczno-Techniczny w Charkowie, w którym mieszczą się materiały promieniotwórcze - przekazał Anton Heraszczenko, doradca szefa MSW Ukrainy. Doszło do pożaru. Władze uspokajają, że nie ma zagrożenia skażeniem radioaktywnym. Co jeszcze wydarzyło się minionej nocy?

Wojna w Ukrainie trwa już dwa tygodnie. Każdego dnia słyszymy o agresji rosyjskiej. Bombardowane są budynki, pociski spadają na ulice i place, giną cywile. Mimo to ukraińska armia dzielnie odpiera atak wroga. Tej nocy musiała zmierzyć się z kolejnymi ostrzałami ze strony jednostek Putina.

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Pożar w ośrodku z materiałami promieniotwórczymi w Charkowie

- Przeprowadzono nalot na Charkowski Instytut Fizyczno-Techniczny w Piatichatkach. (...) Tam znajdują się źródła promieniowania wykorzystywane w celach naukowych - poinformował Anton Heraszczenko, doradca szefa MSW Ukrainy w komunikatorze Telegram.

Doszło do pożaru. Władze ukraińskie uspokajają, że nie ma zagrożenia skażeniem radioaktywnym.

Przegrupowanie rosyjskiego konwoju i alarm przeciwlotniczy w Kijowie

Tej nocy sieć obiegły zdjęcia satelitarne, które zdaniem agencji Reutera (powołując się na amerykańską firmę Maxar) wskazują na przegrupowanie rosyjskiego konwoju w pobliżu Kijowa. Jak przeczytamy na tvn24.pl, "oddziały rosyjskiej armii poruszają się w pobliżu lotniska (Antonowa - przyp. red.), a wysunięte dalej na północ jednostki ustawiły się w pobliżu wsi Łubianka, przygotowując haubice do wystrzału".

Mieszkańcy stolicy Ukrainy musieli udać się do schronów. - W Kijowie ogłoszono alarm przeciwlotniczy - poinformowała w nocy z czwartku na piątek na Telegramie Rada Miasta Kijowa.

Zobacz wideo: Ukraińscy muzycy wstępują do armii

Ukraińscy muzycy wstępują do armii
Ukraińscy muzycy wstępują do armiiŹródło: Dzień Dobry TVN

Jak czytamy na tvn24.pl, ostatniej doby Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły 2 duże kolumny rosyjskiego wojska oraz 10 samolotów. "Mamy dane o unieszkodliwieniu dziesięciu samolotów rosyjskich faszystów, którzy bombardowali pokojowe miasta Ukrainy" - podano w komunikacie Sił Powietrznych Ukrainy.

Więcej informacji na tvn24.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Thang Tat Nguyen/Getty Images

Pozostałe wiadomości