Razem z Ukrainą

Katowice. Punkty zbiórki rzeczy dla Ukrainy. Gdzie można je zanieść?

Razem z Ukrainą

Autor:
Aleksandra
Supryn
Akcje pomocy dla uchodźców z Ukrainy
Akcje pomocy dla uchodźców z UkrainyTVN24/x-news
wideo 2/17

Gdzie w Katowicach można przekazać dary dla mieszkańców Ukrainy? Rzeczy można przekazywać m.in. w punkcie informacyjnym przy katowickim rynku oraz w każdej katowickiej szkole. Urząd miasta informuje również o zbiórce pieniędzy, z której środki zostaną przekazane na pomoc potrzebującym w Ukrainie.

Katowice. Zbiórka rzeczy dla Ukrainy

Już w sobotę ruszyła zbiórka rzeczy dla Ukraińców w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Katowicach, które mieści się przy katowickim rynku.

Dary dla Ukrainy można tam przekazywać codziennie w godzinach 9-17.

Organizatorzy zbiórki rzeczy dla mieszkańców Ukrainy informują, że najbardziej potrzebne są m.in. środki higieniczne: pasty i szczoteczki do zębów, środki do mycia ciała, podpaski higieniczne, pieluchy dla dzieci i dla dorosłych, ręczniki papierowe czy ręczniki z mikrofibry. 

Potrzebne są również naczynia kuchenne wielorazowe (głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki); środki antyseptyczne i maseczki wielokrotnego i jednorazowego użytku; ubrania (męskie, damskie i dziecięce), koce termoizolacyjne, karimaty foliowe, materace oraz żywność. 

Organizatorzy podkreślają, że przekazywana żywność musi mieć oryginale opakowanie, aby jej transport był łatwiejszy i bezpieczny. Tutaj znajdziesz całą listę potrzebnych produktów przygotowaną przez katowicki samorząd.

Od poniedziałku dary dla mieszkańców Ukrainy można przekazywać również we wszystkich szkołach w Katowicach

Katowice. Zbiórka pieniężna

Katowicki samorząd zorganizował również zbiórkę pieniężną, z której środki zostaną przekazane potrzebującym w Ukrainie.  Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji In Corpore, która prowadzi Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców w Katowicach, a datki należy wysyłać z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy". 

- Każda forma pomocy jest teraz na wagę złota – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Supryn

Źródło zdjęcia głównego: Vejaa/Getty Images

Pozostałe wiadomości