Choć rozgrywający się za oceanem dramat sprawia wrażenie odległego, warto zadać sobie pytanie, czy Polska ma potencjał na jego powtórzenie.
O politykach, które należy wdrożyć oraz skali problemu alkoholowego, w rozmowie z Michaliną Koblą w cyklu "Choroba to nie moda" na łamach serwisu dziendobry.tvn.pl, mówił Krzysztof Brzózka, były szef PARPA.
Kiedy nastoletni eksperyment zamienia się w ryzykowne zachowanie?
Jak ćpają nasze dzieci?
Psychoterapeuta Robert Rutkowski w cyklu "Choroba to nie moda" Michaliny Kobli, na łamach serwisu dziendobry.tvn.pl, rozprawił się z najczęściej powielanymi mitami dotyczącymi alkoholu.
Psychoterapeuta Robert Rutkowski rozwiał kilka najpopularniejszych mitów dotyczących alkoholu w cyklu "Choroba to nie moda" Michaliny Kobli na łamach serwisu dziendobry.tvn.pl.
Cleo Ćwiek na drodze do odkrycia własnej tożsamości usłyszała dwie, kluczowe diagnozy - spektrum autyzmu i choroby afektywnej dwubiegunowej.
Samobójstwo, przez siłę oddziaływania na otoczenie zmarłej osoby i skalę towarzyszącego jej bólu, jest tematem tabu. Tymczasem to właśnie rozmowa nierzadko stanowi kluczowe narzędzie jego prewencji.
Aby wzbudzić w dziecku gotowość do dzielenia się z nami tym, co najgorsze i traumatyczne, najpierw musimy chcieć je poznać, wysłuchać i zrozumieć, nawet w pozornie najbłahszych sprawach. Wiedzą o tym doskonale pracownicy telefonu zaufania.
Chłopaki też płaczą - a już na pewno te należące do Grupy Performatywnej. Bo okazywanie emocji, dzielenie się swoimi odczuciami i troska o otoczenie nie są wstydem.
Wokół zaburzeń i chorób psychicznych narosło wiele szkodliwych mitów, których dramatyczną konsekwencją jest stygmatyzowanie mierzących się z nimi osób. Wie o tym doskonale Martyna Kaczmarek.
O zmaganiach z zaburzeniami odżywiania podsycanymi przez kulturowe wymogi aktywistka opowiedziała w cyklu "Choroba to nie moda" Michaliny Kobli.
Bagatelizowanie cudzych doświadczeń ma wiele oblicz. Podczas gdy osobom cierpiącym na depresję zarzuca się podążanie za modą, ofiary przemocy słyszą od oprawców zapewnienia, że do żadnej krzywdy nie doszło.
Katarzyna Miller w rozmowie z Michaliną Koblą zdradza, które śruby dokręcić a gdzie się rozprężyć, aby zawczasu powstrzymać emocjonalny kryzys. Zaznacza przy tym, że, uwaga, psycholog to nie mechanik.
"Goniły mnie koszmary".
Jak wspomina wizytę u specjalisty?
"Patrzymy na ludzi chorych przez pryzmat Hannibala Lectera".