Świat

Dla piękna przyrody wyjechała do Norwegii i łączy pasję z pracą. "Jestem przewodnikiem i kierowcą od zorzy"

Świat

Aktualizacja:

Karolina Plecha kilka lat temu wyjechała na krótki wyjazd do Norwegii, a mieszka tam już 4 lata. Jeździ tirami i hobbistycznie fotografuje zorzę polarną. Mówi, że zawsze zachwycało ją piękno przyrody. Jak wygląda jej życie?

Powód wyjazdu z Polski

Po raz pierwszy Karolina Plecha była w Norwegii w 2013 roku. Przyjechała tam wówczas po to, by na własne oczy zobaczyć zorzę polarną, którą wcześniej mogła podziwiać wyłącznie na zdjęciach. Gdy ją ujrzała, momentalnie się zakochała. Potem kryzys w życiu prywatnym sprawił, że podjęła decyzję o wyjeździe do Norwegii.

Po prostu tak życie się ułożyło, że stwierdziłam, że przyjadę na 3 miesiące polować na zorze. I zostałam już 4 lata

- opowiadała Karolina Plecha w Dzień Dobry TVN.

Dziś zorzę może podziwiać praktycznie codziennie. Podkreśla, że ważna jest pogoda - gdy na niebie występują chmury, piękne zjawisko nie jest widoczne. Karolina nie ogranicza się jednak do robienia zdjęć. Prowadzi stronę internetową, a dodatkowo swoją pasję połączyła z ciekawym zawodem.

Kobieta za kierownicą tira

Co dosyć nietypowe dla kobiet, Karolinę od zawsze fascynowały samochody. Podobała jej się jazda ciężarówkami i dużymi autami. Zaczęła robić prawo jazdy jeszcze mieszkając w Polsce. Skończyła je mieszkając już w Norwegii.

Od dwóch lat jeżdżę ciężarówkami. Na początku jeździłam trochę mniejszymi, jeździłam samym tirem

- mówiła w programie Karolina i dodała, że teraz jeździ wszystkim, nawet autobusami.

Swoje umiejętności i pasję łączy w idealny sposób - pracuje jako przewodniczka i pokazuje ludziom najpiękniejsze miejsca z zorzami polarnymi. Ponadto może ich sama tam zawozić.

Zimą prowadzę dwie prace głównie - jeżdżę na ciężarówkach i jeżdżę tutaj w firmie turystycznej, gdzie jestem także przewodnikiem i kierowcą od zorzy polarnej. Czyli wszyscy turyści, którzy tutaj przyjeżdżają do nas do firmy, mogą się ze mną spotkać, żebym pokazała zorzę. Więc to tak naprawdę zależy wszystko od elastycznego grafiku

- opowiadała Karolina Plecha.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości