Wiatr słoneczny może spowodować burzę magnetyczną - kiedy to nastąpi?
Zwiększona aktywność na słońcu spowodowała wyrzut wiatru słonecznego. Początkowo prędkość strumienia była niewielka, jednak wzrosła i przekroczyła prędkość 2 160 00 kilometrów na godzinę. Spowodować to może burzę geomagnetyczną. Czy zobaczymy w tym czasie zorzę nad Polską?
Niesamowity spektakl na nocnym niebie, czyli gdzie i kiedy można zobaczyć zorze polarne
Zorze polarne nazywa się również wiatrem słonecznym. Najprościej można określić je jako zjawiska świetlne, mające formę kolorowych łuków i wstęg rozciągających się na nocnym niebie.
Zorza polarna ma być widoczna nad Polską. Kiedy będzie można zaobserwować niesamowite zjawisko?
Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie dostrzeżemy zorzę polarną nad Polską. Stanie się to za sprawą fali wiatru słonecznego. Czy zobaczymy ją gołym okiem? Kiedy należy się jej spodziewać?
Zorza polarna pojawi się w Polsce. Gdzie powinniśmy jej wypatrywać?
Zorza polarna jest zjawiskiem świetlnym, możliwym do zaobserwowania w pobliżu biegunów magnetycznych Ziemi. W szczególnych przypadkach zdarza się jednak, że pojawia się też w innych miejscach. Taka sytuacja będzie mieć miejsce w nocy z 30/31 października. Gdzie w Polsce możemy obserwować zorzę polarną?
Jak dojechać na przylądek Nordkapp? Mekka podróżników na wyciągnięcie ręki
Przylądek Nordkapp to mekka podróżników – choć wbrew powszechnej opinii nie jest on najdalej wysuniętym na północ skrawkiem europejskiego lądu (wyprzedza go znajdujący się na tej samej wyspie przylądek Knivskjellodden), przyciąga turystów już od kilkuset lat. Podróż na Przylądek Północny warto jednak dobrze zaplanować. Jak tam dojechać?
Pokażą ci zorzę polarną z bliska. "Wygląda mistycznie i magicznie, ale to tylko fizyka"
Katarzyna Ogińska-Siedlak i Robert Musioł przeprowadzili się z Rudy Śląskiej do norweskiego Tromso, by zrealizować swoje marzenie. Ich pasją jest obserwowanie niezwykłego zjawiska, dla którego co roku tysiące turystów przekraczają granice koła podbiegunowego. Mowa o zorzy polarnej. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli nam o swoim niesamowitym zajęciu.
Dla piękna przyrody wyjechała do Norwegii i łączy pasję z pracą. "Jestem przewodnikiem i kierowcą od zorzy"
Karolina Plecha kilka lat temu wyjechała na krótki wyjazd do Norwegii, a mieszka tam już 4 lata. Jeździ tirami i hobbistycznie fotografuje zorzę polarną. Mówi, że zawsze zachwycało ją piękno przyrody. Jak wygląda jej życie?
Dorota prosiła Was o wysyłanie zdjęć, na których udało Wam się uwiecznić przepiękne zjawisko zorzy polarnej. Niektóre z nich prowadzący Dzień Dobry TVN pokazali w programie. Dziękujemy wszystkim za nadesłane fotografie. Ujęcia zorzy naprawdę zapierają dech w piersiach!