Lloret de Mar jest miastem na Costa Brava, w samym sercu Katalonii, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. To jednak nie tylko piękne plaże, ale również zabytki, które pamiętają jeszcze czasy średniowiecza. Dlatego właśnie miasto, które na co dzień zamieszkuje około 40 tys. osób, w sezonie urlopowym liczy niemal dwa razy tyle.
Lanzarote to wyspa zrodzona dosłownie z ognia i wody. Przed milionami lat wyłoniła się z Oceanu Atlantyckiego, jako aktywny wulkan. Do dziś zaskakuje surowym krajobrazem. Jest bardzo często wybierana przez turystów, dlatego w szczycie sezonu można odnieść wrażenie, że jest nieco zatłoczona.
Lozanna to miasto, które słynie z wielu zupełnie odmiennych atrakcji. Niektórzy mówią, że to stolica Komitetu Olimpijskiego, podczas gdy inni nazywają ją miastem sera i czekolady. Każdy z przyjezdnych niewątpliwie znajdzie coś dla siebie. Z pewnością nie jest to typowy wakacyjny kurort, ale miejsce które urzeka chłodem jeziora Genewskiego.
Mówi się, że Majorka uzależnia - kto był tam raz, z pewnością jeszcze powróci. To bajeczna wyspa, która ma do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji. O błękicie nieba, lazurowej wodzie i białych piaskach plaż wspominał sam Fryderyk Chopin. Do tego kontrastująca zielona i bujna roślinność sprawia, że miejsce urzeka barwami.
Madera to portugalska wyspa, o której mówi się, że panuje na niej wieczna wiosna. Niezależnie od pory roku, temperatury nigdy nie spadają poniżej 15 stopni. Klimat jest więc idealny do wędrówek i zwiedzania.
Co warto zwiedzić w Norwegii? Fiordy w Zachodniej Norwegii są oczywistą odpowiedzią. Ale oprócz nich Norwegia skrywa wiele zabytków, malowniczych zakątków i muzeów, które warto zobaczyć.
Grecja w czasach antycznych była światową potęgą, stolicą filozofów i myślicieli. Po dziś dzień historia powtarza ich nazwiska, a turyści z całego świata zjeżdżają się, aby podziwiać monumentalne budowle. Mówi się, że każdy Europejczyk powinien odwiedzić Grecję, bez której nie byłoby tak rozwiniętej cywilizacji na starym kontynencie.
Gran Canaria to trzecia co do wielkości wyspą należącą do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Sąsiaduje z Fuerteventurą i Teneryfą. Przez turystów nazywana jest rajską wyspą lub mini kontynentem. Mimo że rozciągają się tam bezkresne plaże, to zapuszczając się w głąb lądu, można zobaczyć niespotykaną różnorodność klimatu i krajobrazu.
Hiszpania to niewątpliwie wyjątkowy i barwny kraj, który można kosztować wszystkimi zmysłami - podziwiać zabytki, spróbować tamtejszego wina oraz lokalnych przysmaków i zachwycać się przenikającymi się wpływami wielu cywilizacji. W Hiszpanii kultywuje się wiele tradycji, charakterystycznych dla różnych części świata.
Ibiza to wyspa o dwóch obliczach - południowym - dyskotekowym, bo właśnie tam spotkać można najlepszych DJ'ów świata i północnym - dla amatorów spokojnego wypoczynku wśród oliwnych gajów, lasów piniowych i migdałowców. Wszystko to zaledwie około 4 godziny lotu z Warszawy.
Alhambra to orientalny kompleks pałacowy i bajeczne ogrody. Powstał za panowania Maurów na Półwyspie Iberyjskim. Na zwiedzanie pałacu w Granadzie i otaczających go zabytków trzeba przeznaczyć cały dzień.
Barcelona, stolica Katalonii i drugie miasto Hiszpanii, oferuje atrakcje dla osób pragnących poleżeć na plaży oraz dla rasowych turystów, marzących o całodziennych wyprawach po muzeach i zabytkach architektury. Sprawdź, co warto zobaczyć w Barcelonie, także jeśli masz do dyspozycji tylko jeden dzień, weekend czy cztery dni!
Najstarsze zabytki Bretanii mają aż 6,5 tys. lat. Kuchnia obfituje w świeże owoce morza, naleśniki i... masło. Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne Bretanii zwiedzić!
Finlandia to kraj znany z bujnych lasów, tysięcy jezior, parków narodowych, zorzy polarnej, św. Mikołaja i Muminków. Co i kiedy zwiedzić w Finlandii?
Florencja to serce Toskanii, perła renesansu i jedno z piękniejszych zabytkowych miast we Włoszech. Co zwiedzić? Jakie zobaczyć atrakcje?
Fuerteventura na Wyspach Kanaryjskich to turystyczny raj z nieprawdopodobną ilością pięknych plaż. Ale mimo egzotyki i piaskowych burz, nie jest aż tak odległa - nie trzeba brać ze sobą nawet paszportu. Sprawdź, co zwiedzić na wyspie Fuerteventura, gdzie wybrać się z dzieckiem, co robić na urlopie.
Bez znajomości przepisów drogowych nie można bezpiecznie poruszać się po drodze. Zarówno w Polsce, jak i za granicą sieć połączeń drogowych jest różnorodna – są przecież autostrady, drogi ekspresowe itp. Dowiedz się, z jaką prędkością można się po nich poruszać.
Czarni Hebrajczycy uważają się za zaginione plemię Izraela. Pochodzą z Chicago. Do Izraela przybyli w latach 60-tych i osiedlili się na skraju pustyni Negew - była ich wtedy garstka. Dziś tworzą kilkutysięczną społeczność.
Lexie Alford to rekordzistka świata w podróżowaniu. Dwudziestojednoletnia Amerykanka zwiedziła wszystkie kraje na kuli ziemskiej. Nikt wcześniej nie dokonał tego w tak młodym wieku. Z Lexie Alford rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. A studiu podróżnik Michał Cessanis powiedział, jak wykorzystać pozostałe dwa tygodnie wakacji. Gdzie wyjechać last minute, żeby uniknąć tłumów i nie zbankrutować?
Monika Szredel to Polka, która od 18 lat mieszka na Sardynii. Znalazła się tam dzięki swojej pierwszej miłości. Jak jej się żyje na wyspie? Opowiedziała reporterce Dzień Dobry TVN Katarzynie Chętnik.
Podróżnik Mateusz Waligóra w 18 czerwca 2019 roku wraz z fotografką i filmowcem Aliną Kondrat wyruszył do Boliwii, by przejść Salar de Uyuni – największą solną pustynię świata oraz zrealizować film dokumentalny. W Dzień Dobry TVN odwiedził nas tuż przed wylotem. Niestety nieszczęśliwy wypadek sprawił, że wyprawa nie została ukończona. Co tak naprawdę wydarzyło się w Boliwii?
Kobiety na Sardynii wykazują się hartem ducha i spełniają wiele ról. To one poświęcają życie dla rodzin, dzieci, są strażniczkami tradycji i głosem mądrości. Wiele z nich kultywuje tradycyjne zwyczaje, wytwarzając jedzenie według starych receptur oraz rękodzieło. Spotkała się z nimi reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Chętnik.
W minioną sobotę najbardziej znana barokowa fontanna di Trevi w Rzymie została zamknięta z powodu ogromnej liczny turystów, którzy gromadzili się wokół niej. Władzom stolicy Włoch przysługuje takie uprawnienie na mocy rozporządzenia o ochronie zabytków i atrakcji turystycznych.
"Fryderyk Chopin" to drugi pod względem wielkości żaglowiec pływajacy pod polską banderą. Z kamerą Dzień Dobry TVN przyglądaliśmy się jak przebiega remont żaglowca. O żeglarskiej pasji i nauce pod żaglami rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Angelo Korzekwą i Urszulą Pochodowicz – członkami załogi Fryderyka Chopina i aktorką Moniką Kwiatkowską.
Notting Hill to jedna z najpiękniejszych dzielnic Londynu, którą rozsławili między innymi Julia Roberts i Hugh Grant. Czy to jedyny powód, dlaczego to miejsce jest tak popularne? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.
Stolica mody i designu z jednej strony zachwyca nowoczesną architekturą, luksusem i ekskluzywnością, z drugiej przyciąga średniowiecznymi zabytkami, które wiele mówią o historii tego miasta kontrastów. Zarezerwujmy sobie kilka dni i wybierzmy Mediolan na kierunek naszej wycieczki.
W zeszłym roku Marek Kamiński pokonał 30 tysięcy kilometrów samochodem elektrycznym. Przejchał trasę z Polski do Japonii i z powrotem, żeby pokazać, że można podróżować nie niszcząc śwrodowiska. Tym razem, w ekologiczną podróż dookoła świata, zamierza zabrać ze sobą robota - NOA.
W kolejnym odcinku "Efektu Domina" będziemy mieli okazję przyjrzeć się tragicznym warunkom życia dzieci z Belen - najbiedniejszej dzielnicy peruwiańskiego miasta Iquitos, które mieszkają w prowizorycznych domach, mają problemy z dotarciem do szkoły, czy znalezieniem miejsca do zabawy, a wszechobecna woda stanowi śmiertelne zagrożenie dla nieumiejących pływać maluchów. Dzieciom pomaga organizacja INFANT. Co dokładnie robi? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN: producenta "Efektu Domina" Marka Kłosowicza i fotograf, pracującej na planie programu Tatianę Jachyrę.
Są osoby, które kwestionują kulisty kształt Ziemi i przedstawiają argumenty na to, że nasza planeta jest płaska. Twierdzą również, że Australia nie istnieje. Skąd biorą się tego typu teorie? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN popularyzatora astronomii "Z głową w gwiazdach" Karola Wójcickiego. Nasz gość powiedział również, co będziemy mogli zobaczyć dzisiaj na "polskim niebie".
Łukasz L.U.C Rostkowski ze swoją partnerką Justyną Posadzy zrealizowali jedno ze swoich marzeń – przemierzyli kamperem USA. W Dzień Dobry TVN towarzyszymy im w kolejnych etapach podróży. Przejechali już prawie 1000 kilometrów! Na koniec zostawili sobie deser - w Los Angeles spotkali się z Marcinem Gortatem, wybrali na mecz NBA i zwiedzili Universal Studios Hollywood!