Materiał promocyjny

Starachowice - miasto wielu atrakcji. "Każdy znajdzie coś dla siebie"

Starachowice - miasto wielu atrakcji
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jest takie miejsce, gdzie nie znajdziemy średniowiecznych zamków czy starych pałaców, ale jest coś, czego nie ma nigdzie indziej. To tutaj zobaczymy jedyny w Europie kompletny zakład przemysłowy z końca XIX wieku czy skamieniałości sprzed 200 mln lat. To Starachowice - miasto pełne zieleni i różnorodnych atrakcji.

Starachowice i jego atrakcje

Jest takie miejsce w Polsce, gdzie możemy zobaczyć skamieniałości sprzed 200 milionów lat. A i niejednemu turyście łezka w oku się zakręci na widok starych ciężarówek przypominających lata minione. To tutaj możemy zobaczyć największą maszynę parową

- Starachowice znajdują się zaledwie 5 km od znanego Wąchocka, które słynie z humoru. Ale my w Starachowicach mamy nie mniej humoru , np. hotel Senator, w którym się znajdujemy, ma prawie 100 lat i tu kiedyś było więzienie. Śmiejemy się, że od dawna mamy długą tradycję gościnności. Przy czym goście kiedyś nie mogli wyjść z pokoju, ale mieli nocleg za darmo. Dzisiaj niestety za nocleg zapłacić trzeba, ale za to kiedy i kto chce może wyjść z pokoju. W hotelu atrakcji jest cała masa - zapewnia Filip Prokop, współwłaściciel hotelu.

- Mamy pole golfowe, trzy bawialnie, centrum termalne "Trzy Miotły", gdzie są sauny, baseny, jacuzzi i tam robimy rytuały saunowe dla dzieci, co jest niezbyt popularne, nikt tego nie robi nigdzie indziej, a dzieci też wspaniale czują się w saunie - podkreśla nasz rozmówca. Jak dodaje, warto tam przyjechać i to przeżyć.

- Bo najważniejsze, żeby się nie nudzić, jak się gdzieś wyjeżdża na wakacje. Dlatego tak skonstruowaliśmy naszą ofertę, że w wielu miejscach w hotelu można zobaczyć to, co jest atrakcyjne w świętokrzyskim - opowiada Filip Prokop.

Starachowice - miasto, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie

Strarachowice były najbardziej znane z produkcji samochodów ciężarowych Star, które teraz stały się ozdoba miasta, a ciężarówkę, która uczestniczyła w Rajdzie Dakar, możemy zobaczyć w bardzo nietypowym Muzeum Przyrody i Techniki. - Mamy jedyny zachowany w Europie kompletny ciąg technologiczny huty z końca XIX wieku. Ale nie tylko - zaznacza Piotr Kołodziejski, dyrektor muzeum. - To są wielkie płuca do starachowickiego wielkiego pieca. Największa w Europie maszyna parowa z końca XIX wieku - pokazuje.

Na niesamowitej wystawie paleontologicznej można zobaczyć zwierzęta, które żyły w Górach Świętokrzyskich w okresie triasu i jury. - Możemy oglądać je w obiekcie poprzemysłowym. To niesamowite połączenie przyrody i techniki - zaznacza dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki w Strachowicach.

Najnowszą atrakcją Starachowic jest zalew Lubianka - sztuczny zbiornik wodny w południowej części miasta. - Nasz zbiornik po rewitalizacji tętni życiem. Do dyspozycji odwiedzających mamy kajaki, rowery wodne, deski SUP, również takie z żaglem, łódkę canoe, żaglówkę. Dla wszystkich oczekujących trochę więcej wrażeń mamy pełnowartościowy wyciąg do nart wodnych i wakeboardingu - wylicza Michał Jeziorski, Lubianka Lake Park.

Zarówno kąpielisko, jak i wypożyczalnie mają swoich ratowników. - Żeby było fajnie i bezpiecznie - zaznacza. - Nad Lubianką każdy znajdzie coś dla siebie, i karatecy, i seniorzy, i sportowcy, również dzieci - zaznacza triatlonistka Maria Pytel.

- Możemy w Starachowicach bardzo miło spędzić czas. Nie tylko zalew Lubianka, ale i okoliczne tereny, czyli nasze lasy, gdzie możemy jeździć na rolkach, hulajnogach, bowiem całe Starachowice otoczone są lasami - podkreśla triatlonista Przemysław Szymanowski.

Starachowice - miasto z bogatą historią i tradycjami przemysłowymi

Starachowice to niespełna 50-cio tysięczne miasto z bogatą historią i tradycjami przemysłowymi, ale niezwykle zielone, estetyczne, z szeroką ofertą turystyczną i ciekawymi atrakcjami. To miasto stawiające na nowoczesność i dynamicznie się rozwijające. Dobrze usytuowane, różnorodne, dynamicznie się rozwijające i atrakcyjne dla turystów. Stanowi także dobra bazę wyjściową do zwiedzania Gór Świętokrzyskich.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry Wakacje

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości