Podróże

Najpiękniejsze atrakcje Redy

Podróże

Autor:
Adrian
Adamczyk
Wakacje w Redzie

Kaszuby to urokliwy zakątek Polski, stanowiący przedsionek Pomorza. Planując wczasy w Redzie, warto się zapoznać z atrakcjami turystycznymi miasta i okolic. Sprawdź, z czego słynie miejscowość i co można w niej zobaczyć.

Atrakcje w Redzie i okolicach

Wyjazd na Kaszuby to zawsze dobry pomysł. Kto raz tu był, z pewnością chętnie wraca. A kto nie był, koniecznie powinien zajrzeć i przekonać się na własne oczy, czym zachwyca ten region. Jednym z jego piękniejszych miast jest Reda, położona w województwie pomorskim i wchodząca w skład tzw. Małego Trójmiasta Kaszubskiego, które współtworzy razem z Rumią i Wejherowem. Miasteczko i jego okolice już na wstępie zachwycają pięknymi krajobrazami, którym warto poświęcić nieco uwagi. Jadąc w tamte tereny, dobrze zatrzymać się na przedmieściach, by móc podziwiać kaszubską przyrodę. To właśnie tutaj znajduje się porośnięta lasami słynna Puszcza Darżlubska, w której zobaczyć można imponujące okazy takich drzew jak: buki, modrzewie, świerki, klony, sosny graby, brzozy oraz świerki.

Ze względu na bliskie sąsiedztwo Rumii i Wejherowa grzechem by było pominięcie tych miast podczas wycieczki do Redy. Rumia oferuje Park Powrotu do Przeszłości, który jest idealnym sposobem na spędzenie rodzinnego weekendu. Do dyspozycji gości są m.in. labirynt, escape roomy, pole do minigolfa, dmuchane zjeżdżalnie oraz figury prehistorycznych zwierząt. Jeśli chodzi o Wejherowo, jego najbardziej znanym zabytkiem jest Kalwaria Wejherowska, nazywana również Kaszubską Jerozolimą. Jest to miejsce kultu religijnego, które tworzy 26 kaplic, usytuowanych na morenowych wzgórzach. Każde z nich otrzymało swoją biblijną nazwę, np. "Golgota", "Syjon", "Góra Oliwna". Ze względu na piękno tamtejszych zabudowań Kalwaria Wejherowska uznawana jest za perłę architektury sakralnej północnej Polski.

Pomysły na ferie i wakacje w Redzie

Planując letnie wakacje lub zimowe ferie w Redzie, jednego można być pewnym – nikt nudzić się nie będzie. Miasteczko oferuje wiele atrakcji na aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Jedną z najciekawszych propozycji jest park wodny w Redzie. Miejsce jest znane z tego, że można tam podziwiać prawdziwe rekiny, pływające w oceanarium. Jednakże nie jest to jedyna jego atrakcja, ponieważ Aquapark i saunarium w Redzie to również mnóstwo wodnych przyjemności dla starszych i młodszych. Turyści mogą skorzystać z różnorodnych zjeżdżalni, basenów, zatopionego zamku oraz wodnej strefy fitness. Aquasfera w Redzie to także Zielona Wioska, czyli jedyny w Polsce hotel znajdujący się na terenie parku wodnego. Jego użytkownicy mogą nie tylko wynająć pokój, ale również przenocować w namiocie tipi. Redzkie oceanarium to coś więcej niż wodna atrakcja. Tutaj można także pograć w squasha i kręgle lub odwiedzić ogród zimowy i papugarnię. Cały kompleks to jeden wielki park rozrywki w Redzie, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Jednakże oceanarium to nie jedyna alternatywa, aby spędzić czas na sportowo. Ciekawą propozycją może być także Akademia Driftingu, która oferuje kilka torów gokartowych. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że są to nietypowe pojazdy przystosowane pod drifting. Z tego względu muszą się poruszać na specjalnie przygotowanym torze o łącznej powierzchni 600 metrów kwadratowych. Tego typu miejsca w Polsce to rzadkość, dlatego miłośnicy adrenaliny koniecznie powinni skorzystać z takiej możliwości.

Imprezy w Redzie – co i kiedy?

W Redzie nigdy nie wieje nudą, zwłaszcza na wiosnę i w wakacje. Wtedy odbywa się najwięcej imprez plenerowych, takich jak koncerty muzyczne oraz występy teatralne pod gołym niebem. Ciepłe miesiące to doskonała okazja nie tylko, by się kąpać i opalać, ale również zażyć nieco strawy dla ducha. Dlatego przyjeżdżając na wczasy do Redy, turyści mogą być pewni, że ich życie kulturalne nabierze rumieńców. Wiele imprez odbywa się cyklicznie. Regularnie w maju obchodzone są Dni Redy, podczas których każdego uczestnika czeka mnóstwo atrakcji, które wieńczy występ gwiazdy muzycznej. Często organizowane są także różnego rodzaju warsztaty dla dzieci i dorosłych, np. joga oraz tai chi. Najmłodsi mogą liczyć na ekologiczny Dzień Dziecka, a nieco starsi wziąć udział w Światowym Zjeździe Kaszubów. Jak widać, w tym mieście ciągle coś się dzieje, dlatego warto tu zajrzeć choćby na weekend. W porównaniu z nadmorskimi kurortami noclegi w Redzie są tanie, więc tym bardziej nie ma na co czekać i zaplanować wyjazd na Kaszuby.

Zobacz także:

Zobacz wideo: 12 lat płyną po morzach i oceanach

12 lat płyną po morzach i oceanach
12 lat płyną po morzach i oceanach Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: ewg3D/GettyImages

Pozostałe wiadomości