Polska

Pobierowo – atrakcje dla dzieci i dorosłych

Polska

Autor:
Adrian
Adamczyk
Pobierowo
ewg3D/Getty ImagesPobierowo – atrakcje dla dzieci i dorosłych

Pobierowo, usytuowane w gminie Rewal w województwie zachodniopomorskim, zamieszkiwane jest przez ponad tysiąc sto mieszkańców, jednak piękne piaszczyste plaże przyciągają do tej miejscowości co roku kilkanaście tysięcy turystów. Jakie atrakcje oferuje Pobierowo?

Choć miejscowość jest stosunkowo mała, to słynie z organizacji wielu imprez i festynów. W pobliskiej Pogorzelicy możemy skorzystać z aquaparku, a w Trzęsaczu zobaczymy zabytkowe ruiny kościoła. Do największych atrakcji Pobierowa należy Bajkowy Domek, park linowy, kwiatowy zegar i oceanarium.

Zobacz wideo: Podróżnicy i ich niezwykłe wyprawy

Podróżnicy i ich niezwykłe wyprawy

Ręka z Nicei, czyli jak Rey został piekarzem
Ręka z Nicei, czyli jak Rey został piekarzem Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Pobierowo – gdzie się znajduje?

Pobierowo to najbardziej wysunięta na zachód miejscowość wypoczynkowa gminy Rewal, znajdująca się nad Morzem Bałtyckim. Pod względem administracyjnym jest to wieś zamieszkiwana przez nieco ponad tysiąc sto mieszkańców, która co roku przyciąga tysiące turystów spragnionych wypoczynku nad Bałtykiem. Pobierowo usytuowane jest pomiędzy Rewalem a Dziwnowem. Szerokie, piaszczyste plaże Pobierowa zachęcają turystów do udania się w sezonie właśnie w to miejsce. Wypoczynek w tym rejonie zalecany jest osobom, które mają problemy z tarczycą, ze względu na wysoką zawartość jodu i soli morskiej w powietrzu. Pobierowo ma najbardziej rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną w całej gminie Rewal. Szerokie plaże płynnie łączą się tu z sosnowymi lasami, zapewniającymi niesamowite bogactwo zapachów. W Pobierowie znajdziemy bardzo dużo hoteli, moteli, ośrodków wczasowych, pól namiotowych i domków kempingowych. Wzrasta także liczba powstających kwater prywatnych, np. pokoi lub domków na wynajem.

Historia Pobierowa

Wypoczynkowo-turystyczny charakter Pobierowa ukształtował się na przełomie XIX i XX wieku. Wcześniej wieś ta znana była z upraw rolnych. Pierwsze wzmianki o Pobierowie pochodzą z 1386 roku. Aż do XVIII wieku tereny Pobierowa należały do rodziny pruskiej von Kleist. Ciekawostką jest fakt, że w 1820 roku nastąpiło oddzielenie majątku szlacheckiego od majątku chłopskiego, na którego skutek wyodrębniły się dwie sąsiadujące ze sobą wsie – Małe Pobierowo (chłopskie) i Duże Pobierowo (szlacheckie). W 1906 roku w Pobierowie został wybudowany hotel Seeblick, którego powstanie obecnie uważa się za właściwy początek kurortowego charakteru miejscowości. Szybko zaczęły także powstawać linie komunikacyjne między Pobierowem a Berlinem, dzięki czemu miejscowość zyskiwała na popularności. W czasach PRL-u Pobierowo objęte było zarządem Funduszu Wczasów Pracowniczych i było ośrodkiem wypoczynkowym przeznaczonym dla pracowników wyróżniających się w pracy. Szacuje się, że współcześnie do Pobierowa co roku przyjeżdża kilkanaście tysięcy turystów z całej Polski.

Zobacz wideo: Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%

Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Dzień Dobry TVN

Atrakcje Pobierowa – Aquapark, park linowy, festyny i sport

Pobierowo znane jest z organizacji licznych festynów rodzinnych i innych imprez sezonowych, które zwiększają atrakcyjność tego miejsca. Niektóre imprezy są bardzo oryginalne – chociażby organizowane w drugiej połowie lipca Mistrzostwa Polski w Przeciąganiu Liny Nocą. Odbywają się tu także regaty żeglarskie, popularny jest windsurfing. Obszar strzeżonego kąpieliska obejmuje aż czterysta metrów linii brzegowej. Co więcej, wiele jest w Pobierowie atrakcji dla dzieci. Do najpopularniejszych atrakcji dla całej rodziny można zaliczyć:

  • Bajkowy Domek Pobierowa (zwany też Magicznym Domkiem) – to jedna z ciekawszych atrakcji w Pobierowie, dzięki której możemy spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość z nieco innej perspektywy. Domek ten położony jest "do góry nogami", dzięki czemu stanowi także doskonałą atrakcję dla dzieci.
  • Park linowy – Pobierowo to miejsce, które kładzie duży nacisk na aktywną rekreację, czego przykładem jest istnienie profesjonalnego parku linowego w Pobierowie. Jest to doskonała atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
  • Oko Iluzji – ciekawa atrakcja miasta, która składa się z pomieszczenia, w którym wszystko wydaje się nieco inne… Wejście do słynnego Oka Iluzji gwarantuje niesamowite przeżycia i możliwość zapoznania się z podstawowymi zasadami iluzji i magii.
  • Kwiatowy Zegar – na jednej z najdłuższych ulic Pobierowa, ul. Adama Mickiewicza, zobaczymy działającą tarczę zegara zbudowaną wyłącznie z materii organicznej – przede wszystkim z pięknych kwiatów.
  • Oceanarium – wprawdzie nie jest ono duże, ale warto je odwiedzić, pragnąc z bliska poznać żywą faunę Bałtyku.
  • Skatepark – profesjonalnie przygotowane miejsce dla wszystkich fanów jazdy na desce, znajdujące się w samym centrum Pobierowa. 

Oprócz powyższych atrakcji warto skorzystać także z tych, które znajdują się w okolicy. 19 kilometrów od Pobierowa znajduje się aquapark w Pogorzelicy, a do zabytkowych ruin kościoła w Trzęsaczu dotrzemy samochodem w niecałe dziesięć minut (ok. 5,5 km).

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: ewg3D/Getty Images

Pozostałe wiadomości