Podróże

Kamperem przez świat. "Zatrzymujemy się tam, gdzie jest po prostu ładnie"

Podróże

Aktualizacja:

Trzy ekipy postanowiły rzucić wszystko i spełnić swoje marzenia. Kupili kampery, przerobili je na własne potrzeby, a potem pojechali w świat. "Kamperem przez świat" to nie jest typowy program o podróżowaniu, ale zapis życia w drodze, bez konkretnego planu i ograniczeń. Kolejny odcinek serii w Discovery Channel we wtorek o 22:00, a my rozmawialiśmy z jej bohaterką, Sylwią Polak.

Sylwia Polak i jej życie w kamperze

Zaraz po ukończeniu studiów w Krakowie wyjechała do Norwegii. Na podróże zarabia pracując przez dwa lub trzy miesiące, następnie wsiada w auto, obiera kierunek i jedzie. Żyje tak od 8 lat. Jak mówi 33-latka, nie śpieszy się do stabilizacji czy zamieszkania w jednym konkretnym miejscu.

Norwegia jest moją malutką ostoją, bo mam tam przyczepę, ale nie nazwałabym, że to jest moje miejsce na zawsze

- mówi Sylwia Polak, bohaterka programu "Kamperem przez świat".

Postanowiła zwiedzać świat kamperem, bo daje to totalną wolność.

Moi rodzice zawsze mnie wlekli po kempingach, pół Europy zjechaliśmy samochodem. Bardzo mi się spodobał taki sposób podróżowania, wolny, że zatrzymujemy się tam, gdzie jest po prostu ładnie, tam, gdzie mi się podoba

- wspomina nasza rozmówczyni.

Ekipa zdjęciowa Discovery Channel śledziła ją przez kilkanaście dni podczas siedmiomiesięcznej podróży przez Australię, zanim koronawirus zatrzymał ją w Sydney.

Razem zrobiliśmy 10 tysięcy kilometrów

- opowiada Sylwia Polak.

Podróżniczka już planuje kolejną samotną wyprawę vanem. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji w Polsce i na świecie, na razie wszystko skutecznie krzyżuje pandemia. Ma nadzieję, że na początku 2021 uda jej się wyruszyć do Ameryki Południowej.

Kamperem przez świat - opis programu

Bohaterowie serii "Kamperem przez świat" wybrali życie na kółkach… Ot tak, dla przyjemności! Ich dom jest tam, gdzie zaparkują.

Miłosz i Kasia wraz z dziećmi udadzą się na wyprawę do południowej Hiszpanii. Nie mają planu podróży ani wyznaczonego celu. Ich dewiza życiowa to "lecimy na spontanie w latającym dywanie" - tak właśnie nazywają swój przerobiony kamper.

Sylwia jest przebojową singielką, która postanowiła samotnie objechać Australię. Bohaterka nowego programu Discovery Channel żadnej pracy się nie boi. Pomaga na farmie i dorabia w pracowni, gdzie powstają spersonalizowane deski surfingowe. Podejmuje różne fuchy, byle tylko zarobić na benzynę i ruszyć w dalszą drogę. Jej odwaga, otwartość na ludzi i zaradność sprawiają, że potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji.

Aldona i Daniel to z kolei małżeństwo podróżników, którzy zdecydowali się na objechanie Gruzji "Groszkiem", czyli volkswagenem T4 z 1992 roku. Zima, ciężkie trasy, trudne warunki i śliskie drogi - ich wyprawa będzie pełna wyzwań. Podczas swojej eskapady na pewno spotkają jednak wielu życzliwych ludzi

Kamperem przez świat - gdzie i kiedy oglądać

Odcinki programu można oglądać we wtorki o godz. 22:00 na antenie Discovery Channel.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Jak zmienić samochód w kamper? Z pomocą tego wynalazku zrobisz to w mgnieniu oka

Wakacje 2020: wzrósł popyt na kampery. Ekspert: "W czasie pandemii mogą dawać poczucie większego bezpieczeństwa"

Odpicuj przyczepę na wakacje. Jak przygotować ją przed sezonem letnim?

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości