Wypadek Michaela Schumachera pokazuje jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia podczas wyjazdu na narty. Krzysztof Wasilewski, ekspert ubezpieczeniowy, był naszym gościem w studiu Dzień Dobry TVN. Jaka polisę wybrać, co ma definiować i jak dobrać ubezpieczenie do naszych potrzeb?
Troć bałtycka występuje w wodach przybrzeżnych Atlantyku, Morza Północnego i Bałtyku. Osiąga długość do 100 cm. Bardziej krępa niż łosoś, o mocnej budowie ciała. A jak smakuje? O tym - nasz nadworny poeta smaku Mikołaj Rey!
Stylizacje poukładała według grup wiekowych. Karolina Gliniecka, blogerka modowa Charlize Mystery, w studiu Dzień Dobry TVN pokazała, jak za pomocą ubrań modyfikować nie zawsze idealną sylwetkę.
Mariusz Urbanek – „Tuwim. Wylękniony bluźnierca”. Max Cegielski – „Leksykon buntowników” . Joris Luyendijk - „Szokujące fakty z życia reportera”. Oto książki, które poleca Anna Dziewit. A Wy - od jakiej książki zaczęliście nowy rok?
To tu, w Republice Południowej Afryki, trzy Polski znalazły swoje drugi dom. A czy tęsknią do Polski? Co robią na Czarnym Lądzie?
Nic tak nie kusi Mikołaja Reya jak krucha jagnięcina. Zobaczcie, jak hoduje się owce. Dlaczego nie są to polskie owce? Jak wygląda ich mięso?
Przyszedł czas na Gruzję. A że Jakub, jak sam twierdzi, nie jest dobrym narciarzem, to nie ma znaczenia gdzie się wywróci! Czy udało mu się za 70 złotych wylądować na Kaukazie Południowym?
Czy w Hiszpanii ojcowie nie chodzą z dziećmi na spacery? Czy hiszpańskie i polskie teściowe są takie same? Jak wygląda życie polsko-hiszpańskiej rodziny i dlaczego Hiszpanie zjadają 12 białych winogron w sylwestra?
"Mieszka pod wodą, na stole to skarb. Panie i Panowie: milicki karp!". Mikołaj Rey wybrał się tym razem do hodowli karpia w Miliczu gdzie przygotował "milickiego karpia po liońsku".
Aż 80% Polek nie akceptuje swojego wyglądu i chciałoby coś w sobie zmienić. Dlaczego tak jest? O tym jak polubić swoje ciało i nie wstydzić się siebie rozmawialiśmy z aktorką Agnieszką Kaczorowską i psychologiem Marią Rotkiel.
Co Andrzej Polan odkrył na norweskiej wyspie skarbów? Co pysznego można złowić w Morzu Północnym? Jak ogołocono miejscową chłodnię? Jak wygląda rajski ogród w Norwegii?
66 procent fińskich uczniów idzie na studia. To najwyższy odsetek w Europie. Czy to znaczy, że fińskie dzieci są najmądrzejsze? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu Ofelii Grzelińskiej "Rodzina dookoła świata".
Właścicielki butiku wnętrzarskiego - Beata Michala i Magda Bannatyne, w studiu Dzień Dobry TVN, zdradziły w jaki sposób dekorować świąteczny stół. Czy co roku panuje inna moda na tego typu dekoracje? Jak zrównoważyć dekoracje z potrawami, by te ostatnie nie zniknęły z pola widzenia biesiadników?
Już od dawna Jakub chciał polecieć do Gruzji, ale bilety kosztowały nawet ponad tysiąc złotych. Czy Jakubowi udało się znaleźć tańszą ofertę? Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Tanie podróże Jakuba Porady".
Katarzyna Sobczyk-Osuchowska, która prowadzi bloga oraz pracownię dekoratorską i sklep z artykułami dekoracyjnymi, w studiu Dzień Dobry TVN zdradziła przepis na sukces dekoracyjny. Jak ozdobić swój dom na Święta Bożego Narodzenia?
Dziś otwarcie sezonu narciarskiego w Tatrach, z tej okazji ceny na wszystkich wyciągach obniżone zostały o połowę! Kamerę Dzień Dobry TVN "na narty" zabrała Agnieszka Cegielska - lubicie szusować?
Maja Popielarska oraz Katarzyna Osuchowska, autorka bloga o dekoracji wnętrz, w studiu Dzień Dobry TVN, pokazały, jak zrobić wieńce bożenarodzeniowe. Ogoliły koguta, zgromadziły bombki i dodały sztuczne i suszone owoce. I tak stworzyły cudowne wieńce, które ozdobią każde drzwi.
Uwaga na łososia hodowlanego! Ta ryba może być niebezpieczna dla zdrowia. Dlaczego? O tym w Dzień Dobry TVN dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej. Jak rozróżnić dobrego łososia od złego?
Co zrobić, by dziecko więcej jadło? Ile naprawdę musi jeść dziecko? Kiedy dziecko cierpi na brak apetytu, a kiedy to rodzice tak interpretują ilości pochłanianego przez nie pożywienia? Jak przemycić do posiłku dziecka warzywa i , jak podać posiłek, by dziecko chciało go zjeść? O to, w studiu Dzień Dobry TVN, zapytaliśmy: Annę Rzeszotek, ekspertkę ds. żywienia Nestlé Polska oraz psychologa Ewę Ulrich, która odpowiadała także na pytania internautów na czacie.
Poleciał do Pragi przez Mediolan, Bergamo za niecałe 80 zł. Dlaczego Jakub Porada zdecydował się na okrężną drogę?
Jak wygląda typowa indonezyjska rodzina? Jakie panują reguły w domu? Dlaczego nie wolno patrzeć starszym w oczy? Ofelia Grzelińska zaprasza na kolejny odcinek cyklu "Rodzina dookoła świata".
"Meta" znaczy "ponad", "poza". „Nie ma diety cud. Znaczenie ma tylko świadomość i dyscyplina” twierdzi Małgorzata Waluszewska – autorka metadiety. Gościliśmy ją w Dzień Dobry TVN wraz z psychologiem Jackiem Santorski. Okazuje się, że można osiągnąć witalność, doskonałą figurę oraz pozostać w zdrowiu długie lata - bez wyrzeczeń!
Sylwię Wiesenberg pokochali Amerykanie! Trenerka fitness, z równie wysportowanymi pomocnicami, w studiu Dzień Dobry TVN, pokazała zestaw ćwiczeń na jędrne pośladki. Czy po trzydziestce można mieć figurę nastolatki?
Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy himalaistów: Włodzimierza Kierusa i Bogusława Magrela, by porozmawiać z nimi o wyprawie na Nanga Parbat. Z jakim ryzykiem wiąże się tak wyprawa? Czy himalaistom nadal grozi atak ze strony terrorystów? Z czym zmagają się himalaiści podczas takie wyprawy?
Jak wychowuje się dzieci w Bangladeszu? Co w Bangladeszu myślą o europejskich matkach? Czy dogadują się z teściami? Jak wyglądają relacje miedzy rodzeństwem w Bangladeszu? Zobaczcie kolejny odcinek "Rodziny dookoła świata".
Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer i Pani Gadżet - Anna Nowak - Ibisz, w Radości, zakładali łańcuchy na koło, a Anna pozowała przy czarnej bryce! Wszystko w otoczeniu jeszcze zielonej gęstwiny.
Mężczyźni w Czadzie mogą mieć kilka żon. Pierwszą żoną najczęściej jest kuzynka. Różnice kulturowe i mentalne między Afryką, a Europą są diametralne, ale Czadyjczyków dziwi styl życia Europejczyka. Zobaczcie reportaż dziennikarki Dzień Dobry TVN Hanny Jewsiewickiej.
Wśród mikołajkowych propozycji Anny Dziewit, naszego mola książkowego, znalazły się książki z trzech kategorii: dla najmłodszych „Auta” i „Babcia Rabuś”, dla panów: „Pozostał Gniew”, oraz dla pań „ Brzemię rzeczy utraconych”.
W Czadzie, jednym z najuboższych krajów świata, w którym co 7 minut umiera z głodu dziecko, dziewczynki marzą po cichu, bo najważniejsza jest rodzina. 14-letnie matki w Czadzie to norma. Kobiety nie są tak wyedukowane jak mężczyźni, są często bite i wykorzystywane seksualnie. Poziom analfabetyzmu wśród kobiet wynosi prawie 80 proc. Reporterka Dzień Dobry TVN Hanna Jewsiewicka pojechała do Czadu razem z UNICEF, by poznać tamtejsze kobiety i z bliska zobaczyć ich ciężkie, codzienne życie.
Swoje dzieci edukują w domowym zaciszu. Dlaczego? W jaki sposób organizują ich dzień nauki ? Jak sami twierdzą - nauka w domu nie wyklucza kontaktu z nauczycielami. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Joanna Dzieciątko, która uczy swoje dzieci w domu, oraz Mariusz Dzieciątko - prezes Stowarzyszenia Edukacja w Rodzinie. Jaka jest przewaga modelu edukacji w domu nad modelem edukacji domowej?