Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki zabrał nas w wyjątkową podróż kulinarną. Zobaczcie prawdziwą chińską kuchnię!
Czyli w mieście zakochanych. Jakub Porada znalazł tani sposób na dotarcie do miasta Romea i Julii.
Okazuje się, że przy przygotowywaniu posiłków można z powodzeniem modelować swoją sylwetkę. Jak? Instrukcje poniżej - oczywiście w wykonaniu Sylwii Wiesenberg.
Birma jest obecnie jednym z najbiedniejszych krajów świata. To miejsce, gdzie regularne przerwy w dostawach prądu i złe warunki życia to codzienność. Chociaż Birma oddalona jest od Polski o ponad 9 tys. km okazuje się, że więcej nas z nią łączy niż dzieli. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Sylwia Gil, Prezes Stowarzyszenia Solidarność Polsko-Birmańska.
W studiu Dzień Dobry TVN Zbigniew Urbański zaprezentował kilka wózków, w których można wozić dwójkę dzieciaków. Idealne na każdą porę roku oraz na ekstremalne warunki panujące na mieście.
Tym razem Jakub Porada udał się do Mediolanu - stolicy wielkiej mody. To jedno z najdroższych miast we Włoszech. Jakubowi udało się jednak nieco przyoszczędzić...
W Andach życie toczy się na wysokości 5000 metrów nad poziomem morza, niska zawartość tlenu w powietrzu nie każdemu służy. Dlaczego rdzenni mieszkańcy tych terenów nie mają problemów z chorobą wysokościową?
Wojny i kataklizmy, niekorzystne działanie sił natury spowodowały, że lista zaginionych skarbów wciąż rośnie. Ich ukryciu towarzyszyły najczęściej burzliwe wydarzenia i tajemnice. Klątwy i przesądy. Legendarna wartość ukrytego bogactwa jest tak duża, że wabi kolejnych, nieustraszonych poszukiwaczy skarbów. A jakie precjoza mogą być ukryte w naszym kraju? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był krytyk sztuki Łukasz Radwan.
Według danych Komendy Głównej Policji w 2011 roku 113 546 osób padło ofiarą przemocy domowej. Ponad 70 tys. stanowiły kobiety. W 1998 roku pilotażowo została wprowadzona procedura „Niebieskiej karty”, która ma służyć przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był adwokat Luka Szaranowicz.
Maciej Nowak odwiedził magazyny, w których dojrzewają banany. Banany zbierane są w stanie niedojrzałym. Ile czasu mija od zbioru owoców do momentu, aż trafią na polski stół? Czy tracą smak nie dojrzewając w warunkach, które wytworzył mu człowiek?
Byli smutni i zawiedzeni życiem... postanowili zrobić coś dużego i najdalej jak się da! 20 tysięcy kilometrów od Polski na środku Oceanu Spokojnego leży wyspa Pitcairn zamieszkana przez potomków buntowników z Bounty. Korzystając z własnych środków, kredytu oraz pieniędzy zebranych dzięki crowd-fundingowi Mateusz Konopacki i Marek Szymański postanowili wybrać się na tę wyspę i nakręcić tam film dokumentalny!
A oto zdjęcia, które przykuły uwagę Julii Pietruchy. Wszystkie zdjęcia były wyjątkowe, ale Julia szczególnie wyróżniła zdjęcie Pani Ilony Mysiakowskiej. Gratulujemy!
Podróż na Syberię nigdy nie była marzeniem księdza Kazimierza Sowy. Jednak pięć lat temu wybrał się tam za namową znajomych. Od tej pory nie tylko odwiedził ten region 11 razy, ale też napisał o nim książkę. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy duchownego i podróżnika.
... twierdził, że jest policjantem, był czuły, opiekuńczy, chciał dziecka..., wkrótce po urodzinach syna okazało się, że nie jest tym za kogo sie podawał, a lista oszukanych przez niego kobiet jest długa... Jak powinny postępować ofiary oszustw matrymonialnych i czy mogą liczyć na zadośćuczynienie? W studiu Dzień Dobry TVN kwestią tą zajął się mecenas Luka Szaranowicz.
Pumpernikiel został wymyślony w Niemczech. W założeniu jego główną cechą miała być kilkumiesięczna świeżość. Czy ta idea przetrwała? Jaka jest tajemnica jego produkcji ? Co daje tę wyjątkową słodycz i niezwykły zapach? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Maciej Nowak. A z czym Dorota Wellman podaje pumpernikiel?
Tym razem, wczesnym rankiem, Jakub Porada udał się do Paryża. Czy prawdą jest, a może tylko stereotypem, że w Paryżu nikt nie mówi po angielsku? Dziennikarz i podróżnik odwiedził polską wyspę na Sekwanie i oczywiście katedrę Notre Dame oraz największe muzeum Europy- Luwr.
Pomysł na wyprawę do Afryki samochodami terenowymi wziął się, jak mówią nasi goście, z ogromnej potrzeby podróżowania. Uczestnicy wypawy mieli cel - chcieli zobaczyć Afrykę nie ponosząc wyszokich kosztów i pomóc szkole i dzieciom z gambijskiej wioski. O swojej wyprawie po drogach i bezdrożach Afryki opowiedzieli w Dzień Dobry TVN: Bartosz Dobrowolski i Marcin Kołacz.
Podopieczne fundacji Rak'n'Roll wybrały się na wyprawę rowerową aż na Zwrotnik Raka, by pokonać raka raz na zawsze pokonując pustynię. Ta niezwykła wyprawa rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku, a zakończyła w styczniu tego roku. Goścmi Dzień Dobry TVN były: Monika Dąbrowska, która pokonała raka, uczestniczka sztafety Rak’n Rolling oraz Agnieszka Grudowska, pomysłodawczyni i organizatorka tej wyprawy.
Pociąg relacji Francja - Rosja. Maciej Nowak przebył tę drogę luksusowym wagon Warsu. Jak wygląda menu w takim, już legendarnym, pociągu. Czy w pociągu jest bezpiecznie? I czym różni sie od kultowego Orient Expressu?
Tym razem Jakub Porada udał się do miasta, w którym faktyczną siedzibę ma Parlament Europejski. Oprowadził nas po kultowych miejscach w Brukseli, między innymi na własne oczy zobaczył najsłynniejszego na świecie siusiającego chłopca.
Zima to bardzo trudny okres dla naszej skóry. Jak dbać o skórę zimą? Jak przygotować ją na mróz i różnicę temperatur? Gościem Dzień Dobry TVN była dr Izabela Tilszer, lekarz medycyny estetycznej, która opowiedziała o domowych sposobach przywrócenia blasku skórze.
14-latka przebiegła przez pasy na czerwonym świetle. Została potrącona przez kierowcę. Kuriozalnie - to potrącona dziewczyna stała się obiektem postępowania sądowego. Policja uznała ją za zdemoralizowaną. Dlaczego? Czy polskie sądy działają sprawnie i sprawiedliwie? Gościem Dzień Dobry TVN był adwokat Luka Szaranowicz.
Każdy indywidualnie reaguje nad nadużycie alkoholu. Najlepszym sposobem, jakkolwiek zabrzmi to jak truzim, jest abstynencja. Każdy z nas jednak wie, że są sytuacje, kiedy nie sposób się nie napić. Sok z kiszonej kapusty, szklanka przegotowanej wody i jabłko, a może zupa miso? Jak leczyć syndrom dnia następnego sprawdzał w dzień po nowym roku Maciej Nowak.
W TVN Cafe, dwie znane blogerki: Tamara Gonzales Perea (Macademian Girl ) i Ola Gąsiorowska (Almaa in Wildfox7) zdradziły, jak za pomocą dodatków tchnąć nowe życie w starą sukienkę! Udowodniły także, że na sylwestrowy strój wcale nie trzeba wydawać majątku i warto sięgnąć po rzeczy, które mamy już w szafach.
Czy mamy szansę odzyskać pieniądze od naciągacza, który podstępem namówił nas na podpisanie umowy i wpłacenie zaliczki? Co zrobić gdy w takiej sytuacji policja nie chce interweniować? O tym jak walczyć z oszustami, w studiu Dzień Dobry TVN, powiedział nam Luka Szaranowicz.
Jak sprawić by nasz wigilijny stół oddawał świąteczny nastrój, a jednocześnie, wystrojem nadążał za aktualnymi trendami, pokazały nam panie Magda i Beata. Czym charakteryzuje się styl "country" a czym "barokowy"?
Starożytny Uniwersytet w Aleksandrii to jedno z najważniejszych odkryć polskich archeologów w Egipcie. Kompleks budynków, który mógł pomieścić nawet 5 tysięcy studentów, daje nam wiedzę o tym, jak dawno temu mogło wyglądać studiowanie. Jak wyglądały egzaminy i jakie pytania zadawali "profesorowie"? To sprawdził krytyk sztuki Łukasz Radwan.
W kawiarence TVN Cafe odbyła się wyjątkowa, wielka akcja lepienia wigilijnych pierogów i uszek! Wszystko to pod wprawnym i wytrawnym okiem mistrzów: uczestników programu "Masterchef" oraz naszego mistrza kuchni - Tomka Woźniaka. Jakie błędy popełniamy najczęściej lepiąc pierogi?
Mecenas Luka Szaranowicz w studiu Dzień Dobry TVN omówił bardzo ciekawy temat regulacji prawnych dotyczących oddawania nasienia do banku spermy. W Szwecji, po latach, matka i dziecko zgłosili się do dawcy nasienia po alimenty. Czy w Polsce prawo na to zezwala? Czy dawcy nasienia powinni się tego obawiać? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Luka w prawie".
Tym razem Maciej Nowak przestawił dzionie rakowskie. To potrawa sporządzona z nieapetycznych części zwierząt, ale wyśmienicie smakująca. Wywodzi się z kuchni żydowskiej, podoba do kaszanki, lecz bardziej mdła. Czym jeszcze można nafaszerować zwierzęce jelita?