Dziecko

Urodziła bliźniaki o różnym odcieniu skóry. "Często pytają, czy są moje"

Dziecko

Źródło:
metro.co.uk
Bliźnięta

29-letnia Chantelle Broughton została mamą bliźniąt. Gdy je pierwszy raz ujrzała, była zdziwiona, ponieważ dzieci mają różny kolor skóry. - To był szok. Tak bardzo się różniły - wspominała.

Urodziła bliźnięta o różnym kolorze skóry

29-letnia Chantelle Broughton w kwietniu br. powitała na świecie bliźniaki. Chłopca o imieniu Ayoin z zielonymi oczami i jasną karnacją oraz jego siostrę - ciemoskórą Azirah o brązowych oczach. - To był szok. Tak bardzo się różniły - wspominała świeżo upieczona mama.

Przyjaciele i rodzina również byli zaskoczeni. - Niektórzy sądzili, że dzieci z czasem się zmienią i będą do siebie bardziej podobne - przyznała pielęgniarka. Stało się jednak zupełnie inaczej. Obecnie bliźniaki mają cztery miesiące, a - zdaniem rodziców - kontrast pomiędzy nimi jest jeszcze bardziej zauważalny

- W miarę upływu czasu Azirah stała się ciemniejsza. [...] Mają też różną fakturę włosów i odrębne osobowości. Azirah jest spokojniejsza, podczas gdy Ayonowi trzeba poświęcić dużo więcej uwagi. Zawsze chce być kołysany - wyjaśniła Chantelle Broughton.

Zobacz wideo: Dzieci

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Jak dodała, gdy wychodzą na spacer, bliźnięta przyciągają wzrok przechodniów. - Myślą, że mam dzieci z dwoma różnymi ojcami. Komentują, jakie to niezwykłe. [....] Pytają: "Czy oboje są twoi?" - mówiła mama.

Różny kolor skóry bliźniąt - przyczyny

Ojciec dzieci, 29-letni Ashton jest w połowie Jamajczykiem, a w połowie - Szkotem. Profesor James Mclnerney, kierownik katedry biologii ewolucyjnej z Uniwersytetu Nottingham uważa, że bliźnięta pary mają różne geny i dlatego się od siebie różnią. Jak czytamy na portalu metro.co.uk, eksperci genetyki oceniali, że taki przypadek zdarza się raz na milion.

Zobacz wideo: Jak często rodzą się bliźnięta syjamskie?

Jak często rodzą się bliźnięta syjamskie?
Jak często rodzą się bliźnięta syjamskie? Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło: metro.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Isabel Pavia/Getty Images/Facebook.com

Pozostałe wiadomości