Dziecko

Majówka w domu wcale nie musi być nudna. Oto propozycje zabaw dla całej rodziny

Dziecko

Długi weekend majowy tuż tuż, a rodzice dwoją się i troją, jak zaplanować ten czas w dobie pandemii. Dlatego Magdalena Kordaszewska, ekspert ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN przygotowała kilka propozycji.

Majówka 2021 - w domu

Ze względu na pandemię w tym roku trzeba zapomnieć o weekendzie majowym w nadmorskim hotelu czy wypadzie na basen. Jednak nie wszystko stracone, bo w domu również można się świetnie bawić, o czym przekonuje Magdalena Kordaszewska.

- Przygotowałam najnowsze propozycje, które będą hitami tej wiosny i lata. Nowoczesne technologie w połączeniu z dawnymi zabawami pozwolą na wspólne spędzenie czasu dzieci i dorosłych – zapowiedziała ekspertka.

Co więcej, pogoda również nie przeszkodzi w zabawie, bo wszystkie propozycje ekspertki nadają się zarówno do ogrodu, jak i do domu.

Okiem ekspertki. Jak spędzić wolny czas z dzieckiem?

Oto propozycje gotowych zabaw na majówkę dla całej rodziny:

Zestaw majsterkowicza

To zabawka, która daje możliwość świetnej współpracy rodzica z pociechą. Korzystając z tego zestawu, można samodzielnie zbudować karmnik dla ptaków. Pobudzi to nie tylko wyobraźnię, ale i motorykę dziecka.

Kolorowanki

- Kolorowanki koniecznie powieśmy, bo wtedy przy malowaniu (...) całe ciało będzie pracowało. Jeśli mamy więcej dzieci, to niech się dogadają, kto, jaki obszar maluje - mówiła ekspert ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.

Ilustrowana mata do zabawy

Rodzic wraz z dzieckiem lub samo dziecko, może wymyślać historyjki z bohaterami z rysunków oraz opowiadać bajki. Mata może także posłużyć do zabawy w zgadywanki czy jako forma treningu na spostrzegawczość.

Tory wodne z wirem

Tę zabawkę lepiej wystawić do ogrodu lub na balkon. Uczy ona podstawowych praw fizyki. Dzieci mogą przelewać wodę, puszczać łódki itd.

Gra logiczna

Gotowe karty rozkładamy na dworze lub w salonie, jeśli mamy miejsce. Następnie dziecko musi odnaleźć parę i przeskoczyć. Przy tej grze należy się skupić, by szybko odnaleźć odpowiedni symbol.

Podróżowanie palcem po mapie

- Wcielamy się w postacie z różnych stron świata i wspólnie zbieramy stemple do paszportu. Zabawa poszerza wiedzę, uczy tolerancji, otwiera oczy na świat – będzie pomocna przy planowaniu wakacji marzeń – przekonywała ekspertka.

Zabawa klockami, a może zręcznościowa? Zobacz kolejne propozycje w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Czy nowe technologie pomagają utrzymać relacje i zmniejszyć poczucie osamotnienia w czasie pandemii? Ekspert odpowiada

10 rocznica ślubu Williama i Kate. Zanim się pobrali, do Middleton przylgnął nieprzyjemny przydomek

Rząd luzuje obostrzenia. Podano datę otwarcia restauracji i klubów fitness

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości