Parenting

Dwulatka została członkiem Mensy. Jest mądrzejsza od 99% rówieśników

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Edziecko.pl
Dwulatka najmłodszym członkiem Mensy

Isla ma zaledwie dwa lata, a już potrafi czytać czy tworzyć wyrazy. Dziewczynka wyróżnia się ponadprzeciętną inteligencją. To właśnie dzięki niej została najmłodszym członkiem prestiżowego grona Mensy.

Kim jest najmłodszy członek Mensy?

Isla McNabb ma dopiero dwa lata, a już udało się jej trafić do bardzo prestiżowego grona. Niedawno dziewczynka dołączyła do stowarzyszenia Mensa. Powstało ono w 1946 roku i zajmuje się zrzeszaniem osób o nadprzeciętnej inteligencji. To najstarsza i największa tego typu organizacja na świecie.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Jak się tam dostać? Warunkiem przyjęcia do Mensy jest wykonanie testu na inteligencję, z wynikiem umieszczającym ją w 2% populacji o najwyższym ilorazie. W jaki sposób dowiedziano się o niecodziennych umiejętnościach Isli? Wszystko zaczęło się krótko po jej drugich urodzinach.

USA. Isla McNabb - ponadprzeciętnie inteligentna 2-latka

Rodzice 2-latki zauważyli, że dziewczynka zaczęła nazywać przedmioty czy nawet czytać proste wyrazy. Ponadto podczas zabawy samodzielnie podpisywała otaczające ją przedmioty za pomocą plastikowych literek. Jason i Amanda udali się do pediatry, by dowiedzieć się, dlaczego ich córeczka wykazuje ponadprzeciętne zdolności.

Specjalista również nie krył zaskoczenia umiejętnościami 2-latki. To skłoniło rodziców do przeprowadzenia na dziewczynce testu na inteligencję. Rezultaty były zdumiewające.

We wszystkich kategoriach dziewczynka uzyskała wynik zdecydowanie przewyższający średni wynik osiągany zwykle przez maluchy w jej wieku. W ten sposób stała się najmłodszym członkiem Mensy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Halfpoint Images/GettyImages

Pozostałe wiadomości