Parenting

Samodzielne rodzicielstwo nie musi być straszne. "Mówię Antosi, że we dwie jesteśmy bohaterkami i mamy misję"

Parenting

Autor:
Oskar
Netkowski
Wielka siła samodzielnego rodzica
Wielka siła samodzielnego rodzica Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Czy samodzielne macierzyństwo lub tacierzyństwo jest trudne? Na te pytania odpowiedzieli nasi goście, którzy stali się ekspertami w dziedzinie wychowywania pociech w pojedynkę. Sylwia Bomba, Sylwia Gliwa i Maciej Lisowski opowiedzieli o swoich doświadczeniach w Dzień Dobry TVN.

Samodzielne tacierzyństwo

Maciej Lisowski jest rodzicem 10-letnich bliźniaczek – Madzi i Małgosi. Nie tatą, a jak mówi on sam i dziewczynki, MaTatą. Nie rodzicem samotnym, a samodzielnym. Wychowywanie dziewczynek zainspirowało go do założenia profilu na Instagramie, który dziś śledzi ponad 36 tys. osób, oraz kanału na YouTubie pod tą właśnie nazwą. Bloger, jak sam dumnie przyznaje, potrafi zapleść córeczkom wymyślne warkocze i ugotować obiad.

- Prowadziłem agencję modelek, byłem przez 15 lat ich mamą i tatą. Byłem wychowany w taki sposób, że moja mama stosowała luz kontrolowany. U nas jest dużo nocowanek, tabun koleżanek przychodzi, bo wolę, żeby córki były w domu, niż miały gdzieś wychodzić - mówił Maciej Lisowski.

- 20 czy 30 lat temu dzieci z rozbitych rodzin były to były wyjątki. Dzisiaj połowa, jak nie większa część klasy, jest w takiej sytuacji - dodał.

Sylwia Bomba sama wychowuje córkę

Sylwia Bomba aktywnie prowadzi konto na Instagramie, które obserwuje ponad 800 tysięcy osób. Przed tą publiką pokazuje nie tylko kulisy życia zawodowego, ale także opowiada o tym, jak samodzielnie wychowuje córkę, 4-letnią Antosię. Ojciec dziewczynki, Jacek Ochman, zmarł w tym roku. Celebrytka nie była już wtedy z nim związana.

- Zawsze do Antoniny mówię, że jesteśmy bohaterkami, jesteśmy dwie i mamy misję. Wymyślam zadania logistyczne. Np. jak gdzieś lecimy, to mówię, że to misja NASA i że musimy się dostać do samolotu. Trzeba być kreatywnym i potrafić się zorganizować - powiedziała w Dzień Dobry TVN Sylwia Bomba.

- Antosia jest bardzo aktywna. Nie mam rodziców w Warszawie, nie mam siostry. Więc ze wszystkim zwraca się do mnie - dodała.

Sylwia Gliwa o wychowywaniu syna w pojedynkę

Sylwia Gliwa także zwierzyła się w naszym studiu z codzienności rodzica, który wychowuje dziecko w pojedynkę. 11 lat temu aktorka wyszła za mąż za kierowcę wyścigowego i dziennikarza Marcina Biernackiego. W 2012 roku na świat przyszedł ich syn.

- Logistykę mam opanowaną do perfekcji. Także jestem sama w Warszawie. Moje przyjaciółki są dla mnie grupą wsparcia. Same są mamami dzieci w wieku mojego Aleksandra. Faktem jest, że mało śpię - wyznała gwiazda.

- W samodzielnym macierzyństwie jest tak, że trudno odmówić dziecku. Ale trzeba stawiać granicę. Jednak pod koniec dnia najważniejsze jest dziecko. Bo to, że rozpadły nam się rodziny, to jest smutne. Nie jesteśmy sami, bo związków, które się rozpadają, jest dużo - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości