Newsy

15-latek zabił ojca. Kilka razy ugodził go scyzorykiem

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
RMF FM
zakrwawiony nóż

Podczas rodzinnej awantury 15-latek zabił swojego ojca. Nastolatek ugodził go kilkukrotnie nożem w klatkę piersiową i brzuch. Zaatakowany przez chłopaka mężczyzna już wcześniej był karany za zanęcenie się nad rodziną. Miał założoną również Niebieską Kartę.

Rzeszów. 15-latek zabił agresywnego ojca

Rzeszowska "Gazeta Wyborcza" podała, że do zabójstwa miało dojść w środę, 25 maja, około 19:00. Dziennik podaje, że Adam T. nadużywał alkoholu, a także znęcał się nad rodziną zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Agresor m.in. zakręcał w domu wodę i kazał domownikom czerpać ją z hydrantu, który znajdował się na podwórku. Z pierwszych ustaleń policjantów wynika, że do awantury doszło właśnie z powodu braku dostępu do wody.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

W jej trakcie 15-latek ugodził 49-letniego ojca kilkukrotnie scyzorykiem w klatkę piersiową oraz brzuch. Po zdarzeniu nastolatek powiedział swojej mamie, co zaszło i że trzeba wezwać karetkę. Gdy pogotowanie przyjechało na miejsce, okazało się, że mężczyzna nie żyje.

Jaka kara czeka 15-latka?

Ojciec nastolatka, 49-letni Adam T. był wcześniej karany za znęcanie się nad bliskimi. - Były zgłoszenia o przemocy, były również nasze interwencje. W 2017 roku było pięć interwencji. Mężczyzna miał założoną Niebieską Kartę - mówiła cytowana przez "Wyborczą" rzeczniczka KPP w Strzyżowie Katarzyna Kosturek.

W poprzednich latach przeciwko mężczyźnie toczyły się dwa postępowania w związku ze znęcaniem się nad rodziną. W pierwszym został uznany za winnego i skazany, w drugim - po tym, jak żona mężczyzny wycofała zarzuty sprawę umorzono.

Zgodnie z decyzją sądu 15-latek, który zabił ojca będzie sądzony jak nieletni. Sąd rodzinny wypuścił go z aresztu i objął dozorem policyjnym.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego:  .../gettyimages

Pozostałe wiadomości