Newsy

Przed uczniami przerwa świąteczna 2022. Ile dni będzie wolnych od nauki?

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Dzieci w szkole w czapkach Mikołaja

Ostatni długi weekend w tym roku za nami, co oznacza kilka tygodni nauki i pracy z rzędu. Wiele osób czeka na przerwę świąteczną, zwłaszcza uczniowie, którzy z tej okazji mają nieco więcej wolnego niż dorośli. Kiedy wypada przerwa świąteczna? Ile dni będzie wolnych?

Przerwa świąteczna 2022 w szkołach

Wigilia Bożego Narodzenia w tym roku wypada dość niefortunnie, ponieważ w sobotę. Pierwszy dzień świąt wypada w niedzielę, a drugi w poniedziałek. Co więcej, 1 stycznia, czyli Nowy Rok, przypada również w niedzielę.

Jak powinna zmienić się polska szkoła?
Jak powinna zmienić się polska szkoła? Źródło: Dzień Dobry TVN

W efekcie przerwa świąteczna w 2022 roku jest prawdopodobnie najkrótsza. Mimo to uczniowie mają o jeden dzień wolnego więcej w porównaniu do zeszłego roku, bo 180 dni. Dodatkowo, po przerwie na święta Bożego Narodzenia rozpoczną się ferie zimowe. W tym roku ponownie będzie obowiązywał podział na województwa.

Dni wolne od nauki i pracy na święta Bożego Narodzenia 2022

Tegoroczna zimowa przerwa świąteczna będzie trwała od 23 grudnia (piątek) do 1 stycznia (niedziela), a zatem uczniowie do szkół wrócą już 2 stycznia. Dodatkowym dniem wolnym będzie jeszcze 6 styczna - Trzech Króli. Oznacza to, że przerwa świąteczna będzie trwała dla uczniów 8 dni.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: gpointstudio/Getty Images

Pozostałe wiadomości