Newsy

Pogoda w czwartek: będzie więcej słońca? Odetchniemy od gwałtownych burz

Newsy

W czwartek, 12 sierpnia 2021 r. Polska znajdzie się w strefie wyżu, co oznacza słoneczną pogodę. Na termometrach od 20 st. C w Suwałkach do 24 st. C w Warszawie i Rzeszowie. Sprawdź szczegóły prognozy pogody.

Jak informuje IMGW nad Europą dominuje słaby wyż, jedynie wyspy Brytyjskie oraz północna Skandynawia znajdują się w zasięgu płytkich niżów z frontami atmosferycznymi. Polska jest pod wpływem klina wyżu znad południowo-zachodnich Niemiec. Z zachodu napływa dość chłodne, zwłaszcza na północy kraju, powietrze polarne morskie.

Pogoda w czwartek, 12 sierpnia 2021 r.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko miejscami, głównie na północy i południowym wschodzie, duże i tam możliwy słaby deszcz. Na południowym wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 10 st. C na północy do 14 st. C, 16 st. C na południowym wschodzie oraz nad morzem. Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy okresami duże i tam miejscami przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 21 st. C, 23 st. C na północy do 25 st. C, 27 st. C na południu i zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie rosnąć.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 12 sierpnia 2021 r.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie przeważnie małe, okresami umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, zachodni. W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Zobacz także:

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości