Prace serwisowe w bankach. Problem z dostępem do rachunków i kart płatniczych

Autor:
kris/tvn24.pl,
Magdalena
Brzezińska
Kobieta siedząca przed ekranem komputera z kartą kredytową w dłoni.

Drugi weekend lipca przyniesie utrudnienia klientom banków. Informacje o planowanych pracach serwisowych przekazały cztery instytucje. Niektóre z nich przewidują problemy także w kolejnych dniach roboczych. Kto może mieć problem z dostępem do rachunków i kart płatniczych?

Prace serwisowe w bankach: ING Bank Śląski

Z utrudnieniami muszą liczyć się między innymi klienci korzystający z usług ING Banku Śląskiego. Jak podaje tvn24.pl, w piątek, 8 lipca 2022 roku nie załatwią oni spraw urzędowych z profilem zaufanym i nie podpiszą przez niego dokumentów. Nie założą też ani nie przedłużą ważności swojego profilu.

- Planujemy prace serwisowe. Od 22:00 do 22:30 profil zaufany będzie niedostępny - poinformowała instytucja.

Prace serwisowe w bankach: Volkswagen Bank

Weekendowe utrudnienia czekają posiadaczy rachunków bankowych w Volkswagen Bank. W związku z zaplanowanymi pracami technicznymi mogą pojawić się problemy z bankowością elektroniczną, aplikacją mobilną i płatnościami internetowymi, jak również trudności z dostępem do rachunków i kart płatniczych 

- W dn. 08-09.07.2022 (piątek-sobota), od godziny 19:00 do 14:00, nasze usługi bankowe będą niedostępne - podano w komunikacie Volkswagen Financial Services.

Prace serwisowe w bankach: Alior Bank

Dla klientów Alior Banku problematyczny może okazać się poniedziałek, 11 lipca 2022 roku. Tego dnia niedostępna będzie platforma wymiany walut Autodealing. Jak podaje tvn24.pl, prace serwisowe mają trwać od godz. 18:00 do godz. 20:00.

- Prace te nie mają wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów. Jednocześnie informujemy, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będziemy informować na bieżąco - poinformowała instytucja.

Prace serwisowe w bankach: BNP Paribas

Problemy z dostępem do usług bankowych czekają także klientów BNP Paribas. Ze względu na zaplanowane prace serwisowe, instytucja udostępni im specjalną stronę, umożliwiającą przejście do systemów transakcyjnych.

- Informujemy, że 13.07.2022 od godziny 22:00 do 14.07.2022 do godziny 01:00 serwis www.bnpparibas.pl będzie niedostępny - podano w komunikacie.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:kris/tvn24.pl, Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: d3sign/Getty Images

Pozostałe wiadomości